Tvrdý pád parťačky Samkové na ZOH. Hopjáková ho odnesla zlomeninou

Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Jediná česká zástupkyně ve snowboardcrossu Vendula Hopjáková po tvrdém pádu v osmifinále
Jediná česká zástupkyně ve snowboardcrossu Vendula Hopjáková po tvrdém pádu v osmifinále
23
Fotogalerie
apr, zoh
Snowboarding na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (1)

Smůla se jim lepí na prkno. Čeští snowboardcrossaři a olympijské hry, to je spojení, které jako by mělo zůstat zapovězené. Naposledy se to projevilo u Venduly Hopjákové. Pětadvacetiletá reprezentantka tvrdě upadla v osmifinálové jízdě. Z tratě byla následně odvážena na kanadských saních. Dle informací z českého týmu utrpěla zlomeninu v oblasti horní končetiny, konkrétně zápěstí. 

České „prokletí“ se promítlo do závodu snowboardcrossařek, v němž za normálních okolností měla startovat i dvojnásobná olympijská medailistka Eva Samková. Kvůli dřívějšímu zranění ale pouze komentovala na ČT Sport, na trať ale vyrazila Vendula Hopjáková.

I pětadvacetiletou Češku potrápilo už v tréninku zranění kotníku, přesto s bolestmi do závodu šla. „I když jsem bolavá a nervózní, tak na tenhle den jsem čekala tak dlouho, že si to jedu dnes užít,“ napsala do příběhu na svém Instagramu Hopjáková.

Prošla kvalifikací, ale v osmifinále přišel tvrdý pád. Hopjáková měla pomalejší start. Ze čtvrtého místa se chtěla dostat dopředu přes Rusku Paulovou, ale zavadila o její prkno a karambol byl na světě. Češka zůstala v bolestech ležet na trati a rychle se k ní sběhli doktoři. Následně byla na kanadských saních odvezena. 

„Nevěřila si, měla zůstat na frontsidu a narvat to pod ní. Trošku se toho lekla. Chtěla se vrátit zpět na backside, což ve frontsidové zatáčce mělo fatální následek, že se zasekla o prkno Rusky. Myslím, že jí mohlo vypadnout rameno. Snad to nebude nic hrozného,“ reagovala v přímém přenosu na ČT Sport Eva Samková.

Ředitelka komunikace ČOV Barbora Žehanová následně informovala o tom, že Hopjáková utrpěla zlomeninu v oblasti horní končetiny. „Budeme se snažit ji co nejdříve dostat do péče lékařů v Česku,“ doplnila.

„Konečné 23. místo v kvalifikaci a asi 3,5 sekundy za první závodnicí nebyl vůbec špatný výkon. Byli jsme překvapení, že to takto zvládla a dokázala. Trošku nás to nakoplo do závodu. Při předjížděcím manévru byla Vendulka trošku zavřená a protože by vyjela vlevo ven z tratě, musela prudce změnit směr a narazila do zadku prkna před sebou jedoucí závodnice. Bylo to ve chvíli, kdy měla výrazně vyšší rychlost. Pravděpodobnost, že dojede třetí, když by manévr zvládla, nebo třeba i na lepším místě, byla docela veliká. Bohužel si při pádu přivodila zlomeninu levého zápěstí a po příletu do Čech bude absolvovat nejspíše operaci. Mělo by to být bez následků. Věříme, že se dá co nejdříve do kupy. Někdy svítí sluníčko, někdy prší. My teď pořádně zmokli. Věřím, že oschneme, oklepeme se a budeme do toho šlapat dál," uvedl trenér Marek Jelínek. 

Hopjákovou tak provází dál olympijská smůla. Už na minulých Hrách v Pchjongčchangu si totiž v kvalifikaci zranila kotník. Co se ale týče olympiády v Pekingu, tak ta je pro české snowboardcrossaře celkově zakletá. 

Největší hvězda Eva Samková kvůli zlomenině obou kotníků do Číny ani neodcestovala. Jan Kubičík se zranil při tréninku a nemůže startovat. Nahradit ho měl narychlo Radek Houser, který si ale prožívá doslova covidové peklo. První test po příletu měl hraniční, druhý vyšel špatně a musel do izolace. Místo závodění to tak bude pravděpodobně jediná věc, která ho na Hrách potká. Po příletu byl zase jako rizikový kontakt označen trenér Marek Jelínek, jelikož seděl v letadle poblíž ruské olympioničky, která byla pozitivně testována na covid.

„Věřila jsem Radkovi, předvedl v Cortině před olympiádou skvělý výkon. Když se stalo neštěstí Honzovi Kubičíkovi, kterému jsem fandila a věřila, že může zajet dobrý výsledek, tak jsem si říkala: Aspoň ten Radek. Neznám člověka, který se víc snaží a dělá víc věcí pro ten sport a závody, než on. V týmu nás kolikrát už rozčiluje, jak chce pořád něco dělat a trénovat. Doufám, že se všichni ve zdraví vrátí a budeme se moct připravovat na novou sezonu,“ konstatovala v přímém přenosu na ČT Sport Samková.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 11. února 2022

Důležitý moment
11. února 2022 · 04:08

SNOWBOARDING: Japonský snowboardista Ajumu Hirano ovládl v Pekingu závod na U-rampě a při třetí olympijské účasti se po dvou stříbrech dočkal prvního zlata. O další místa na stupních vítězů se podělili Scotty James z Austrálie a Švýcar Jan Scherrer. Legendární Američan Shaun White se při svém pátém a posledním startu pod pěti kruhy rozloučil čtvrtým místem.

11. února 2022 · 03:57

SKELETON: Druhými jízdami pokračuje také závod skeletonistek, kde si zatím skvěle vede Anna Fernstädtová. Po první jízdě se drží na 6. místě, sledujte ONLINE přenos >>>

Důležitý moment
Ester Ledecká
11. února 2022 · 03:50

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Za pár minut začíná jeden z hlavních bodů dnešního programu i celé olympiády! Ester Ledeckou čeká lyžařské super-G, ve kterém obhajuje senzační zlato z Pchjongčchangu. Na start nastoupí hned jako druhá. Sledujte ONLINE přenos >>>

11. února 2022 · 03:12

SKELETON: Česká skeletonistka Anna Fernstädtová má za sebou svou první jízdu na ZOH v Pekingu. V průběžném pořadí je zatím na skvělém 6. místě se ztrátou 32 setin na první místo! Druhé jízdy začínají ve 4:00 SEČ.

Anna Fernstädtová zvládla svou první jízdu na ZOH v Pekingu solidně
Anna Fernstädtová zvládla svou první jízdu na ZOH v Pekingu solidně
11. února 2022 · 02:37

SKELETON: Právě začala soutěž skeletonistek i s českou účastí. Anna Fernstädtová má číslo 19, pojede tedy až v závěru pole. První a druhé jízdy sledujte v ONLINE přenosu ZDE >>>

11. února 2022 · 02:00

CURLING: V Pekingu právě startuje program 7. dne ZOH. Začíná dopolední program mužského turnaje v curlingu.

11. února 2022 · 00:38

SKELETON: Už dnes v noci se do akce pustí skeletonistka Anna Fernstädtová. Chcete se o české sportovkyni dozvědět více? Podívejte se na video.

Zprávy ze dne 10. února 2022

Důležitý moment
10. února 2022 · 22:30

Česká účast během 7. dne ZOH:
2:30 skeleton - ženy - 1. a 2. jízda (Fernstädtová)
4:00 super-G ženy (Ledecká, Nová, Nováková)
5:10 hokej - ženy - čtvrtfinále: USA - Česko
8:00 běh na lyžích - 15 km klasicky muži (Pechoušek, Knop, Novák, Fellner)
9:40 hokej - muži: Česko - Švýcarsko
10:00 biatlon - sprint 7,5 km ženy (Davidová, Jislová, Charvátová, Voborníková)
12:00 skoky na lyžích - velký můstek muži - kvalifikace (Koudelka, Kožíšek, Sakala, Rýdl)

 

Další boje o medaile:
2:30 snowboarding - U-rampa muži
9:00 rychlobruslení - 10.000 m muži
12:00 rychlobruslení na krátké dráze - 1000 m ženy
13:20 skeleton - muži - 3. a 4. jízda.

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů