Zdeněk Janda
14. února 2022 • 13:40

Hokejistky fandily na Big Air: Ty jo, to bychom nesjely ani po zadku!

Autor: Zdeněk Janda, zoh
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PEKINGU | Když česká snowboarďačka Šárka Pančochová vylétla do vzduchu, zamířily na ni pohledy, pak uznale zatleskaly. „Super!“ Na atraktivní skoky v rámci Big Air se přišly podívat i hokejové reprezentantky, které si kulisy areálu, zapuštěného mezi komíny, užívaly. A troufly by si taky skočit? „Ty jo, to bych nesjela ani po zadku!“ smála se útočnice Kateřina Bukolská při pohledu na dopad pod obřím můstkem…Samy v Pekingu odvedly kus práce. Ve čtvrtfinále hokejového turnaje zle potrápily Američanky a jasně ukázaly, že jejich sport jde nahoru. Ještě před úterním odletem zpátky domů stihly zajít na jiná sportoviště, aby povzbudily další zástupce českých barev. Viděly rychlobruslení, krasobruslení. Zašly i na chlapský hokej.

V pondělí to byla Šárka Pančochová. Snowboardistka, která se v Pekingu představila ve všech třech disciplínách, což je světový unikát. Ani jednou však nedošla do finále.

Při jejích kouscích na skokánku se jim tajil dech. „Je to úžasný, co dovede,“ shodly se hokejistky. Samy by si netroufly. „Ani po zadku!“ smála se Bukolská.

Nezapomenutelný pohled, big air mezi komíny
Nezapomenutelný pohled, big air mezi komíny

A na bobech? „To možná jo,“ dodala pobaveně útočnice. Jinak se jim prostředí líbilo. Areál uprostřed industriální zóny je možná nejznámější dominantou Her. Big Air Shougang je velkou atrakcí, novináři si už cestou z Pekingu fotili kulisy, v nichž vynikaly obří komíny a rozpadlé haly někdejší ocelárny.

„Určitě je to tady zajímavý. Jsme rády, že jsme se přijely podívat,“ dodala obránkyně Dominika Lásková. „Je to opravdu pořádný adrenalin, ty snowboarďačky obdivujeme, co dokážou. Fakt paráda.“

Akorát ta zima… „To jo, kosa je pořádná!“ přiznala útočnice Tereza Vanišová a pořádně se zachumlala do teplé bundy.

V úterý už se hokejové dámy vrátí zpátky. S pocitem, že na ledě odvedly práci, kterou fanoušci museli ocenit. Ale i s jinými olympijskými zážitky. Ten pondělní bude mezi nimi hodně vysoko.

ONLINE PŘENOS - ZOH 2022
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Ester Ledecká Ester Ledecká Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Markéta Davidová Markéta Davidová Martina Sáblíková Martina Sáblíková
Obnovit
Zprávy ze dne 20. 2. 2022
16:28
20. 2. 2022
Martina Sáblíková

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: „Zakončení se sportovci je vždy krásné, ale já upřímně mám radši zahájení. Když vidím, jak zhasíná oheň, tak končí čtyřletá etapa a mně to přijde hrozně smutné,“ řekla česká vlajkonoška Martina Sáblíková. Přiznala, že před začátkem her měla strach, jak bude olympiáda v Číně vypadat. „A myslím si, že jsem nebyla jediná. Ale myslím, že to bylo zvládnuté na jedničku,“ uvedla čtyřiatřicetiletá rychlobruslařka a pochválila vedení české výpravy za servis pro sportovce.

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:52
20. 2. 2022
 

Osmou držitelkou Ceny Věry Čáslavské za mimořádné zásluhy žen ve sportu a olympijském hnutí je bývalá mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková.

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:38
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Podívejte se na sestřih z krásného loučení s olympiádou!

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:34
20. 2. 2022
 

Jen dvě medaile z Pekingu místo sedmi z Pchjongčchangu. Podle předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala ale problém českého sportu není v počtu medailí, nýbrž v nefunkčním systému českého sportu. „Myslíme si, že to vždycky nějak utáhneme,“ říká Kejval. Rozhovor čte zde: Za čtyři roky se nezměnilo nic, hokejisti se scházeli jak švábi na pivo

Zprávy ze dne 20. 2. 2022
15:20
20. 2. 2022
 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL: Olympijský oheň zhasl, nad Ptačím hnízdem se takhle rozzářil ohňostroj i nápisy Jeden svět, Jedna rodina...

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud