6. prosince 2017 • 04:30

Koukalová chce mít o ZOH brzy jasno. Myslí na rok 2022 a občas i na dítě

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po Vánocích by ráda vletěla do Světového poháru. Pokud jí ale bolavá lýtka dál nedovolí připravovat se na sto procent, je Gabriela Koukalová připravená svou účast na olympiádě v Pchjongčchangu odpískat. A naznačila, že úplně nezavrhuje ani myšlenku startu na ZOH 2022. Nebo že by z nucené zdravotní pauzy mohla udělat pauzu mateřskou…Kdy byste se v letošní sezoně chtěla zapojit do Světového poháru a zkusit to?
„Ideálně hned po Vánocích. V případě, že bych nemohla v lednu naskočit do svěťáku a nebyla schopná investovat do finální přípravy sto procent svých sil, asi bych radši uvolnila místo mladším závodnicím. Aby mohly sbírat zkušenosti a v budoucnosti je využít, jako dřív já.“

Jak moc by pro vás bylo těžké, kdybyste olympiádu musela vzdát?
„Nechávám to plynout. Tlak je na mě velký ze všech stran, tak si to nechci ještě všechno ztížit. Jdu za tím postupně, uzpůsobuji trénink aktuálním možnostem, uvidí se. Čistě teoreticky, kdybych tam chtěla jet i za čtyři roky, tak bych snad také nebyla ještě tak stará, ne?“ (usmívá se)

Gabriela Koukalová bojuje ve smíšené štafetě s krásným pozadím v Hochfilzenu
Gabriela Koukalová bojuje ve smíšené štafetě s krásným pozadím v Hochfilzenu

To určitě ne! Vždyť se podívejte na Marii Dorinovou Habertovou nebo Kaisu Mäkäräinenovou.
„Já si to také říkám. Člověk nikdy neví.“

A co myšlenky na pauzu nebo miminko? Nenapadají vás v tomto období ještě silněji?
„Lhala bych, kdybych řekla, že mě něco takového čas od času nenapadá. Teď mám ale prioritu jasnou a pak se uvidí, co bude dál.“

Takže i návrat po případné mateřské pauze máte v hlavě?
„To ukáže čas, v tuto chvíli to vůbec neřeším. Život mě naučil radši moc neplánovat, protože vždy, když jsem něco chystala, většinou to dopadlo jinak. Žiju okamžikem.“ (usmívá se)

Velký rozhovor s Gabrielou Koukalovou najdete ve středečním deníku Sport! Elektronickou verzi čtěte ZDE »

Titulka deníku Sport z 6. prosince 2017Titulka deníku Sport z 6. prosince 2017

Program olympiády: Biatlon na ZOH 2018 »

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze