ZOH 2018 | Čtyřboby rozjeli nejlépe Němci, Dominik Dvořák je jedenáctý | iSport.cz
24. února 2018 • 02:51

Čtyřboby rozjeli nejlépe Němci, Čech Dvořák je jedenáctý

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijský závod čtyřbobů rozjela nejlépe posádka německého pilota Francesca Friedricha, který usiluje v Pchjongčchangu o druhé zlato. Vítěz soutěže dvojbobů má po první ze čtyř jízd náskok 11 setin sekundy před korejským týmem vedeným Won Jun-čongem. Dalších devět setin ztrácí jiné německé kvarteto pod vedením Nica Walthera.Dominik Dvořák s prvním českým bobem byl o 53 setin pomalejší než německý lídr a patří mu 11. místo. Od desáté příčky, českého maxima Jiřího Džmury z roku 1994, ho dělí setina. Druhá česká posádka s pilotem Jiřím Vrbou zajela 23. čas a o 13 setin zaostává za první dvacítkou, která se po třech kolech kvalifikuje do finálové jízdy.

Friedrich stanovil nový rekord dráhy časem 48,54 sekundy. V Koreji už vyhrál závod dvojbobů společně s Kanaďanem Justinem Krippsem, tomu patří po čtvrtině soutěže páté místo s odstupem 31 setin. Je před ním ještě Lotyš Oskars Melbardis, který po diskvalifikaci Rusů čeká na zlatou medaili z předchozích her ze Soči.

Bobisté se nechali tetovat před olympiádou. Dodá jim to sílu jako indiánům, tvrdí tatér

Český dvojbob Jan Vrba a Jakub Havlín v olympijském závodě
Český dvojbob Jan Vrba a Jakub Havlín v olympijském závodě

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud