Zdeněk Janda
14. února 2018 • 10:34

Česká sestava na Korejce: 13 útočníků, v záloze Růžička, nebo Kubalík

TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1 Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KOREJE | Bude to historická premiéra. Češi poprvé nastoupí proti Korejcům. Zítra od 13.10 hodin českého času se postaví nabuzeným domácím, které požene pištící publikum. Je jasné, že v brance naskočí Pavel Francouz, česká jednička, zatím v záloze zůstanou kanonýři Dominik Kubalík a Martin Růžička. Jeden z nich bude nachystaný jako třináctý útočník.Korejci nikdy nestartovali v elitní skupině mistrovství světa, na žebříčku IIHF jim patří 21. místo. Češi jsou šestí. Obr proti trpaslíkovi?

Podle čísel možná. Ale kouč Josef Jandač hráče nabádá, aby k tomu přistoupili maximálně zodpovědně. Hlavně žádné podcenění!

„První zápas vůbec nebude jednoduchý. I když by to měla být povinná výhra. Ale je to vstupní utkání, spousta hráčů na olympiádě nebyla, což platí i o Korejcích. Ale půjdou do toho s trochu lehčími hlavami, že nemají co ztratit,“ uvažoval kouč, jenž dřív v Koreji působil jako trenér.

Český tým nezvládl generálku s Finskem. Snad jsme si góly pošetřili, doufá Francouz

Takže může uplatnit i svoje postřehy. Hlavně ale čerpal od poznatků od Patrika Martince, kouče nejlepšího místního klubu Anyang Halla.

„Nebude to jednoduchý. Určitě budou dobře bruslit, budou nadšení, je to první zápas na olympiádě. V tomhle směru se jim musíme vyrovnat. Strašně důležitý bude začátek. Když se povede, může to být dobrý zápas,“ řekl útočník Roman Červenka, jenž se těší na vyprodanou arénu. I když domácí pochopitelně poženou soupeře. „Ale pořád lepší, než kdyby se hrálo před prázdnými tribunami,“ tvrdí česká opora, která prožívá třetí olympijský turnaj.

Národní tým nastoupí nejspíš se sedmi obránci a třinácti útočníky. Kdo bude tím osmým bekem a forvardem, který se vůbec nevejde do sestavy, nechtěl zatím kouč Jandač bezprostředně po tréninku prozradit. Nejdříve to chtěl říct hráčům.

Mimo sestavu zatím byli Kubalík s Růžičkou, který se připojil až včera, jeden z nich by se mohl do akce dostat.

Předpokládaná sestava: Francouz – Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Němec, Vitásek, Kundrátek, Jordán – Erat, Kovář, Sekáč –Vondrka, Mertl, Červenka – Radil, Koukal, Zohorna – Řepík, Horák, Birner – Kubalík?, Růžička?

15. 2. • 13:10
Česko
Česko
2:1
ONLINE
15. února
13:10
Jižní Korea
Jižní Korea
Góly

Domácí: 11:59. Jan Kovář, 16:18. Řepík

Hosté: 07:34. Min-Ho Čo

Sestavy

Domácí: Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Vitásek, O. Němec, Jordán – Sekáč, Jan Kovář (A), M. Erat (C) – Červenka, Mertl, Vondrka – T. Zohorna, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – Martin Růžička.

Hosté: Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Jong-čon So, Hjon-ho O – Sang-uk Kim, Ki-song Kim, Testwuide – Swift, Min-Ho Čo, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Paj (C), Won-čong Kim (A) – Čin-kjo Pak, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Čong-u Čon.

Rozhodčí

Lemelin (USA), Öhlund – Pihlblad (oba SWE), Suominen (FIN)

Stadion

Hokejové centrum Kangnung

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 Klasická verze
Mobilní verze