ZOH 2018 | Ester naskočí i do hokeje, slyšel Vondrka vtipy. Trenéři byli lyžovat | iSport.cz
Zdeněk Janda
19. února 2018 • 11:38

Ester naskočí i do hokeje, slyšel Vondrka vtipy. Trenéři byli lyžovat

TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KOREJE | Faktor Ester, hvězdy olympijské výpravy, zasáhl i hokejovou reprezentaci. Část trenérů vyrazilo dneska během dneška, kdy měli hráči volnější režim, na lyže. A útočník Michal Vondrka přiznal, že už slyšel vtipy o tom, že univerzální Ledecká, milující každý sport, by měla naskočit do hokejového týmu do první lajny! „Jinak je neskutečná, moc jí to přeju,“ dodal Vondrka. Národní tým naskočí do klíčového čtvrtfinále ve středu ráno ve 4.10 hodin. Program play off hokejového turnaje najdete zde »Pondělní trénink byl jenom dobrovolný, sešli se na něm hráči, kteří se nevešli do sestavy. Jinak bylo volno.

„Hráči neměli žádný stanovený program, žádné porady. Pár kluků vyrazilo nakupovat suvenýry do obchodů v olympijské vesnici nebo před halou. Někteří si individuálně přijeli zacvičit do posilovny. Viděl jsem třeba Pavla Francouze, Adama Poláška, Jakuba Nakládala a Petra Koukala,“ uvedl Zdeněk Zikmund, mluvčí národního týmu.

Část trenérů vyrazila na lyže. Svoje umění si na svazích vyzkoušeli Jiří Kalous a Jaroslav Špaček, nechyběli ani Milan Hnilička, generální manažer. „Ze středisek nás neúnavně zásobují fotografiemi,“ dodal Zikmund.

Čeští sportovci si po zlatém závodě Ester Ledecké otočili bundy zlatou stranou ven
Čeští sportovci si po zlatém závodě Ester Ledecké otočili bundy zlatou stranou ven

Někteří hráči se chystali vyrazit i na jiná sportoviště. Třeba Michal Vondrka chtěl na rychlobruslení, na nejzajímavější disciplínu, pětsetmetrový sprint mužů. „Ale zatím jsem nesehnal lístky, tak uvidíme, jestli se k nim dostanu. Kdyžtak se holt podívám v televizi, máme ji pěkně velkou. Tam to taky bude stát za to,“ plánoval si lídr chomutovského týmu, který po prvním utkání vypadl ze sestavy.

„Mrzí mě to, ale beru, že je to rozhodnutí trenérů,“ reagoval útočník, jenž byl v minulé sezoně vyhlášený jako Hokejista sezony.

Národní tým se utká ve čtvrtfinále s vítězem osmifinálové bitvy USA – Slovensko, které se hraje zítra ve 4.10 času českého času. Národní tým po výborně zvládnuté základní skupině, kdy vyhrál všechny tři zápasy, postoupil rovnou do čtvrtfinále.

Zítra má na programu trénink. A už se bude v plné síle chystat na klíčový zápas. Pokud ho zvládne, poprvé od roku 2006, kdy tým získal bronz, si zahraje na olympijském turnaji o medaile.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud