TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Nebylo jim do řeči. Dobře věděli, co se stalo. Kanada, taková pyšná hokejová velmoc, prohrála s Němci! Hokej se vyrovnává, to ano. Ale říkejte to v zemi, která pevnou rukou vládla světu v posledních letech. A teď tohle… „Víme, že jsme zklamali naši zemi. Je těžké to přijmout. Bolí to,“ klopil oči obránce Mat Robinson poté, co Kanada prohrála 3:4 v semifinále s Němci.Když chtěli novináři mluvit s Wojtekem Wolskim, ten se ani nezastavil. Nepomohl ani hlasitý pokřik pracovnice, která má na starost, aby reportéři mohli mluvit s tím, s kým si přejí.

Wolski zabodl pohled do země a pelášil. Ne, to nebyl zápas, o kterém by chtěl mluvit.

Jiní se zastavili. A mluvili o zklamání. „Je to těžká porážka, zklamali jsme zemi. Je hodně těžké tohle vstřebat. Měli jsme začít lépe, teď už s ním nic neuděláme. Bolí to. Hodně to bolí,“ mluvil bek Mat Robinson.

„Nevyrovnali jsme se jim v nadšení. Hodně nás to štve. Není zrovna příjemný pocit ztratit zápas takovým způsobem,“ dodal útočník Derek Roy, zkušený harcovník, který toho spoustu prožil i v NHL. A teď musel skousnout drtivou porážku.

Zlato je pryč. Pýcha rovněž.

Němci slavili. Před odchodem do kabin se navzájem objímali. Čeští hráči doufali, že si v Koreji prožijí svoje Nagano. Jenže je to právě německý zázrak, který útočí o zlato… Kanada si zahraje o bronz. S českým týmem. Němci o titul vyzvou Rusy.

Kanadské zklamání v podání útočníka Reneho Bourquea
Kanadské zklamání v podání útočníka Reneho Bourquea

„Tohle nás zasáhlo, opravdu jo. Nechali jsme si utéct velkou příležitost. Ale musíme dát Němcům kredit. Byli prostě lepším týmem,“ ocenil soupeře útočník Rob Klinkhammer.

Na Kanaďanech bylo vidět, jak jsou přepadlí. Jak těžko vysvětlovali, co se stalo. „Nebude to jednoduché. Teď je pozdě večer, zápas je hned další den. Musíme to zvládnout, abychom to mohli zakončit aspoň trochu s hrdostí,“ přál si zadák Robinson, který působí v KHL v týmu CSKA Moskva.

„Někdy to prostě nejde tak, jak si přejete. Teď už s tím nic neuděláme, v utkání jsme se zakopali do země. A už jsme to nedohnali,“ dodal Robinson. Kanada prohrávala 1:4, dotáhla na 3:4. Ale na víc už to nestačilo.

Když vyprávěl, bylo už po půlnoci korejského času. V tu dobu už čeští hokejisté byli dávno ve vesnici. Asi si mysleli, že se v zápase o bronz utkají s Němci. Změna plánu. Je to další souboj s Kanadou. O medaili.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze