11. prosince 2017 • 14:55

Historický úspěch Sáblíkové a spol. Rychlobruslařky mají 9 míst pro ZOH

Autor:
Zlatá radost rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, olympijské víězky závodu na 5000 metrů
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

České rychlobruslení bude mít na olympijských hrách v Pchjongčchangu rekordní zastoupení. Na základě výsledků ve Světovém poháru si reprezentantky vyjely devět účastnických míst na jednotlivých tratích. Doposud na olympiádách startovali současně maximálně dva čeští zástupci.V Koreji by se měly představit Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Nikola Zdráhalová a není vyloučené, že šanci dostanou i Natálie Kerschbaummayr nebo Eliška Dřímalová. "Jak obsadíme tratě a kým, se rozhodneme až na konci roku nebo na začátku ledna," řekl reprezentační trenér Petr Novák ČTK.

Podle zatím neoficiálních informací má Česká republika zajištěné jedno místo ve startovní listině na trati 500 metrů, dvě na tratích 1000, 1500 a 3000 metrů, jedno na trati 5000 metrů a jedno v závodě s hromadným startem. Ve čtyřech případech jsou navíc Češky na pozici náhradnic.

"Ukazuje se, že nemá cenu, aby jeden člověk startoval na tolika tratích, jako jsme to dělali. Martina, Nikola a Karolína jsou jasné, něco by ale mohla obsadit i další děvčata," uvedl Novák. S úspěšností svých svěřenkyň v SP je spokojený. "Zatím na olympiádě nejvíc startovali dva rychlobruslaři, teď jich bude určitě víc," pochvaloval si.

Zatímco ženy v kvalifikaci o olympiádu uspěly, mužům se tolik nedařilo. Polák s českým pasem Sebastian Druszkiewicz zůstal těsně pod čarou. "Na pětce byl desetinky od pozice náhradníka. Musíme počkat, až jednotlivé země své zástupce přihlásí, pak bude jasné, zda se na olympiádu nedostane," dodal Novák.

Mezinárodní bruslařská unie bude jednotlivé země o přidělených účastnických místech oficiálně informovat 27. prosince, do 12. ledna pak musí své závodníky potvrdit jednotlivé státy. Až poté dojde případně k přerozdělení volných míst.

Program olympiády: Rychlobruslení na ZOH 2018 »

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze