ZOH 2018 | Historický úspěch Sáblíkové a spol. Rychlobruslařky mají 9 míst pro ZOH | iSport.cz
11. prosince 2017 • 14:55

Historický úspěch Sáblíkové a spol. Rychlobruslařky mají 9 míst pro ZOH

Zlatá radost rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, olympijské víězky závodu na 5000 metrů
TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Exkluzivně z kabiny! Rytíři slavili postup do baráže Exkluzivně z kabiny! Rytíři slavili postup do baráže
VŠECHNA VIDEA ZDE

České rychlobruslení bude mít na olympijských hrách v Pchjongčchangu rekordní zastoupení. Na základě výsledků ve Světovém poháru si reprezentantky vyjely devět účastnických míst na jednotlivých tratích. Doposud na olympiádách startovali současně maximálně dva čeští zástupci.V Koreji by se měly představit Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Nikola Zdráhalová a není vyloučené, že šanci dostanou i Natálie Kerschbaummayr nebo Eliška Dřímalová. "Jak obsadíme tratě a kým, se rozhodneme až na konci roku nebo na začátku ledna," řekl reprezentační trenér Petr Novák ČTK.

Podle zatím neoficiálních informací má Česká republika zajištěné jedno místo ve startovní listině na trati 500 metrů, dvě na tratích 1000, 1500 a 3000 metrů, jedno na trati 5000 metrů a jedno v závodě s hromadným startem. Ve čtyřech případech jsou navíc Češky na pozici náhradnic.

"Ukazuje se, že nemá cenu, aby jeden člověk startoval na tolika tratích, jako jsme to dělali. Martina, Nikola a Karolína jsou jasné, něco by ale mohla obsadit i další děvčata," uvedl Novák. S úspěšností svých svěřenkyň v SP je spokojený. "Zatím na olympiádě nejvíc startovali dva rychlobruslaři, teď jich bude určitě víc," pochvaloval si.

Zatímco ženy v kvalifikaci o olympiádu uspěly, mužům se tolik nedařilo. Polák s českým pasem Sebastian Druszkiewicz zůstal těsně pod čarou. "Na pětce byl desetinky od pozice náhradníka. Musíme počkat, až jednotlivé země své zástupce přihlásí, pak bude jasné, zda se na olympiádu nedostane," dodal Novák.

Mezinárodní bruslařská unie bude jednotlivé země o přidělených účastnických místech oficiálně informovat 27. prosince, do 12. ledna pak musí své závodníky potvrdit jednotlivé státy. Až poté dojde případně k přerozdělení volných míst.

Program olympiády: Rychlobruslení na ZOH 2018 »

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud