12. července 2017 • 15:49

Měsíc bez hokeje. KHL se během olympijských her přeruší na 33 dní

Autor: Karolína Antošová
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Souček na svém místě v šatně Slavie: Chceme třetí rok v Evropě
Pohár pro vítěze Konferenční ligy v Praze. Ujfaluši drží palce "fialkám"
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatímco hráči z NHL budou na olympijských hrách v Pchjongčchangu po dlouhé době chybět, Kontinentální hokejová liga bude mít kvůli turnaji nejdelší přestávku ve své historii. Na konci ledna se zastaví na 33 dní.Základní část vyvrcholí ihned po olympijském turnaji, kdy bude mít na programu ještě čtyři hrací dny. "Usoudili jsme, že kdyby základní část končila již před olympiádou, narušilo by to soutěž, protože pro jedenáct týmů by skončila sezona již v lednu. Rozhodli jsme se prodloužit ji do 1. března, aby zůstala zajímavá až do konce. Zbývající dva zápasy umožní týmům dostat se do rytmu před play off," uvedl místopředseda ligy Georgij Kobyljanskij.

Nový ročník KHL odstartuje již 21. srpna a vítěz Gagarinova poháru bude znám nejpozději 26. dubna, týden před začátkem mistrovství světa v Dánsku.

V jubilejní desáté sezoně se poprvé objeví utkání pod širým nebem, a to hned dvakrát. Premiéru obstarají 2. prosince Jokerit Helsinky a mistrovský Petrohrad v parku Kaisaniemi, kde vyrostou tribuny pro 18 tisíc diváků. V lednu v zatím neurčeném termínu by se měly pod širým nebem utkat Dinamo Riga a Dinamo Minsk.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud