ZOH 2018 | Kdo ponese na zahájení olympiády vlajku? Američané si hodili mincí, rychlobruslař se naštval | iSport.cz
9. února 2018 • 09:48

Kdo ponese vlajku? Američané si hodili mincí, rychlobruslař se naštval

Autor: ,
TOP VIDEA
RENTGEN: Proč Slavia dominuje lize? A na čem by ještě měla zapracovat? RENTGEN: Proč Slavia dominuje lize? A na čem by ještě měla zapracovat?
Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po prohraném losování o roli vlajkonoše americké výpravy se rychlobruslař Shani Davis nezúčastní slavnostního zahájení olympijských her v Pchjongčchangu. Skutečnost, že si musel hodit mincí se sáňkařkou Erin Hamlinovou, označil za potupnou.O roli vlajkonoše rozhoduje v USA osm svazů zimních sportů, jenže jejich hlasování skončilo remízou 4:4. V souladu s pravidly amerického olympijského výboru proto přišel na řadu hod mincí.

"Náš výbor potupně hodil mincí, aby rozhodl o svém vlajkonoši pro rok 2018. Žádný problém. Můžu si počkat až do roku 2022," napsal na twitteru Davis, jenž na kilometrové trati získal olympijské zlato v Turíně 2006 i ve Vancouveru o čtyři roky později. Má ještě dva stříbra ze závodů na 1500 metrů.

ONLINE ze zahajovacího ceremoniálu sledujte ZDE>>>

Mluvčí rychlobruslařské reprezentace nicméně uvedl, že Davis se původně neplánoval zahájení zúčastnit. Výjimku by udělal jen v případě, že bude vybrán vlajkonošem. "Nebude pochodovat v průvodu, nikdy to neměl v úmyslu. Plně se soustředí na svůj první závod," řekl mluvčí.

Pětatřicetiletý Davis je již na páté olympiádě. O čtyři roky mladší Hamlinová obhajuje bronz ze Soči a po hrách v Pchjongčchangu chce ukončit kariéru. Slavnostní zahájení her začne v poledne SEČ.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze