OH 2018 | Stříbrná Sáblíková čepovala pivo a dostala dárek od bláznivého fanouška | iSport.cz
Zdeněk Janda
17. února 2018 • 19:10

Stříbrná Sáblíková čepovala pivo a dostala dárek od bláznivého fanouška

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KOREJE | Když ji přivítali na pódiu a uviděla ten ohlas, neubránila se dojetí. V očích se jí objevily slzy. Rychlobruslařka Martina Sáblíková, šestinásobná olympijská šampionka, prožila emotivní poděkování v Českém domě. Od svého nejvěrnějšího fanouška, který za ni dorazil až z Holandska, navíc dostala dárek. „Jezdí za mnou od roku 2006,“ přiznala 30letá ledová královna, která v Koreji získal na pětce stříbro.Byl to tradiční ceremoniál. Uvítání, předání květiny, dortu. Takových už prožila.. Ale i tak se jí vedraly slzy do očí.

„Tady je to vždycky hrozně emotivní. Člověk je mezi svými, mezi lidmi, kteří mu moc fandí,“ říkala potom. Ještě předtím, než proběhl rozhovor, dostala dárek od nejvěrnějšího fanouška. Holanďana, který ji doprovází téměř na všech závodech.

Čekal na ni celé odpoledne, věnoval ji obraz s podobiznou. Potom ji několikrát pevně objal. A popřál štěstí do další kariéry…

Martina Sáblíková si oslavu své stříbrné medaile patřičně vychutnala

„Je to můj bláznivý fanoušek. Fandí mi od mého prvního juniorského titulu, který jsem získala na tři kilometry, když jsme byli v Erfurtu v roce 2006. A na letenku, aby přiletěl sem a viděl mě na pětce, říkal, že si bude vydělávat další půlrok. Ale že prý sem nemohl neodletět… Je neuvěřitelný. Jezdí na každé moje závody, který si může dovolit. A nevynechal jediný, který jsem měla v Holandsku. Je to obrovská podpora, jsem moc ráda, že přijel,“ vyprávěla Sáblíková.

Na Holanďanovi bylo znát, jak moc ho úspěch své oblíbenkyně dojal. A nechtěl se jen tak snadno rozloučit…

Předtím čekala Sáblíkovou klasická povinnost. Zkusit si načepovat plzeňské pivo, s kterým si potom připila na zdraví.

Český dům opustila za dalšího potlesku. Ten patřil šestinásobné olympijské medailistce.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud