Hossa zlomený prst neřeší, trénuje v první lajně s Handzušem | iSport.cz
11. února 2014 • 11:20

Hossa zlomený prst neřeší, trénuje v první lajně s Handzušem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň - Příbram: Velké drama! Zorvan mocným obloučkem přehodil Hrušku, 3:3
Plzeň - Příbram: Obrat v závěru! Šimanova chyba, Ondrášek dorazil, 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zlomený prst na noze Mariána Hossy vystrašil všechny fanoušky slovenských hokejistů. Pětatřicetiletý střelec Chicaga, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, se je snažil uklidnit. „V brusli je to v pohodě, už jsem s tím odehrál poslední čtyři zápasy v NHL.“ Na prvním společném tréninku v Soči jej tak mohl trenér Vladimír Vůjtek nasadit do elitní formace, kterou v obraně tvoří Zdeno Chára s Andrejem Sekerou a v útoku Marián Hossa, Michal Handzuš a Tomáš Tatar.Slováci hrají první zápas ve skupině A ve čtvrtek proti Američanům (13.30). Kvůli zraněním už přišli o Mariána Gáboríka, Ľubomíra Višňovského, Dominika Graňáka a Michala Sersena. Přijít i o Mariána Hossu, to už by byla velká komplikace. „Celkově to není tak zlé,“ říkal Hossa. „Na začátku mě sice prst dost bolel, ale už je to lepší. V botě to je horší, ale v brusli v pohodě.“

Jako všichni ostatní se slovenští hokejisté na prvním společném tréninku snažili setřepat únavu z cesty a změny časového pásma. „Po dlouhém letu nám sedlo se trochu vypotit a rozhýbat,“ pochvaloval si Andrej Sekera pro agenturu SITA.

Právě Sekera by měl být v tandemu s Chárou slovenskou zbraní pro přesilovky. „Proto jsme je dali dohromady,“ potvrdil trenér Vůjtek. Další obranné dvojice na prvním tréninku tvořili Baranka s Meszárošem, Marinčin s Jurčinou a Starosta s Vydareným.

V útocích Vůjtek podle všeho promíchá zkušenost s dravostí. Proto je v elitní řadě vedle Handzuše a Mariána Hossy dravý Tomáš Tatar z Detroitu. A ve druhém útoku bude hrát teprve jedenadvacetiletý Tomáš Jurčo vedle Radivojeviče s Kopeckým.

„Mám v útoku výborné hráče, doufám, že se nám spolu bude hrát výborně a dáme nějaké góly,“ věřil Tomáš Jurčo z Detroitu.

Mimo zápasovou sestavu na prvním společném tréninku prozatím byli Tomáš Záborský a Peter Ölvecký.

JAK TRÉNOVALI?

Brankáři: Jaroslav Halák, Peter Budaj, Ján Laco

1. pětka: Zdeno Chára, Andrej Sekera - Marián Hossa, Michal Handzuš, Tomáš Tatar

2. pětka: Ivan Baranka, Andrej Meszároš - Branko Radivojevič, Tomáš Kopecký, Tomáš Jurčo (Peter Ölvecký)

3. pětka: Martin Marinčin, Milan Jurčina - Milan Bartovič, Tomáš Surový, Michel Miklík

4. pětka: Tomáš Starosta, René Vydarený - Richard Pánik, Tomáš Marcinko, Marcel Hossa (Tomáš Záborský).

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud