Vanessa Mae dojela poslední. Přesto porazila všechny Češky | iSport.cz
18. února 2014 • 10:10

Vanessa Mae dojela poslední. Přesto porazila všechny Češky

Autor: ČTK
TOP VIDEA
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dojela poslední, měla 50 sekund ztrátu na vítězku, ale olympijskou premiéru si virtuoska Vanessa Mae náramně užila. Dokončila obří slalom na olympijských hrách. Trať v Krasné Poljaně sjela na rozdíl od profesionálek takřka celý ve vzpřímené poloze a několikrát se málem nevešla do branek. V cíli radostí mávala hůlkami nad hlavou, neboť si v 35 letech splnila další sen."Zkušenosti nemám žádné, protože trénovat jsem začala před půl rokem, takže jsem ráda, že jsem sjela dolů," přiznala houslistka, která prodala přes deset milionů alb a na prodeji desek a koncertech vydělala desítky milionů dolarů. Od čtyř let i lyžuje a před čtyřmi lety se rozhodla, že se zkusí na olympiádu probojovat.

Na start 1. kola se postavila s číslem 87, tedy jako čtvrtá od konce z 90 lyžařek. V barvách Thajska, rodné vlasti svého otce, i s jeho jménem Vanakornová. Jízda jí trvala téměř dvě minuty, na nejrychlejší Slovinku Tinu Mazeovou ztratila 26,98 sekundy. Předčila však patnáct soupeřek včetně všech tří Češek, které do cíle nedorazily.

Zvládla dokončit i druhé kolo. Celková ztráta na zlatou Mazeovou činila 50 sekund. Obsadila poslední 67. místo z lyžařek, které olympijský závod absolvovaly celý. Na nejbližší soupeřku ztratila necelých dvanáct sekund.

"Byl to boj, málem jsem třikrát spadla, ale jsem šťastná," zářila Britka. Počasí lyžařkám dnes nepřálo. Pršelo a přes mlhu špatně viděly na trať. "Vyrůstala jsem v Londýně, takže se obávám, že jsem to počasí přinesla s sebou," dodala Mae.

Vanessa Mae v Soči dojela poslední, měla 50 sekund ztrátu na vítězku, přesto si obří slalom užívala
Vanessa Mae v Soči dojela poslední, měla 50 sekund ztrátu na vítězku, přesto si obří slalom užívala

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud