Sáblíková i čeští biatlonisté už mají své medaile z olympiády v Soči

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Ve středečních olympijských bojích se českým sportovcům dařilo. Nejdříve vybojovala Martina Sáblíková zlatou medaili z rychlobruslení na 5000 metrů, následně se podařilo českým biatlonistům vyhrát stříbro ve smíšené štafetě. Medaile už při slavnostním předávání obdrželi.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková už vlastní z olympiády v Soči stříbrnou medaili ze závodu na 3000 metrů, ve středu ke svému úspěchu přidala i nejcennější kov. Na nejdelší trati pro ženské závodnice vyhrála s časem 6:51,54, druhá Ireen Wüstová měla ztrátu 2,74 sekundy.

Krátce poté svůj triumf slavili i čestí biatlonisté ve složení Gabriely Soukalové, Veroniky Vítkové, Jaroslava Soukupa a Ondřeje Moravce. Ti ve smíšené štafetě dokázala vybojovat stříbrnou medaili. První skončil tým Norska.