Rodí se tady noví čeští olympionici? O Odznak všestrannosti bojovalo 616 dětí | iSport.cz
9. září 2019 • 14:00

Rodí se tady noví čeští olympionici? O Odznak všestrannosti bojovalo 616 dětí

Autor: sjs
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už popáté za sebou je škola z Kroměříže vítězem republikového finále Odznaku všestrannosti Sazka Olympijského víceboje, které se už podesáté konalo na brněnském sportovním stadionu. Během dvou dnů absolvovalo 616 dětí a 45 učitelů z celé ČR deset sportovních disciplín, mezi které patří například skok přes švihadlo, sprint na 60 metrů či kliky.Talentovaní školáci i jejich učitelé měli během dvou dnů jedinečnou šanci svými výkony sesadit z pomyslného trůnu neporazitelného soupeře. Základní škola Oskol z Kroměříže totiž přijela obhájit titul, který již čtyřikrát vyhrála.

„Ze začátku se nám moc nedařilo, první den jsme v průběžných výsledcích byli na pátém místě, takže jsme už nevěřili tomu, že se nám podaří titul obhájit,“ řekla učitelka tělesné výchovy Marta Bajerová.

Boj o Odznak všestranosti přinesl parádní výkony od dětí
Boj o Odznak všestranosti přinesl parádní výkony od dětí

Družstvo Oskolu se však sesadit z trůnu vítězů nenechalo. „Nečekali jsme to. O to úžasnější to byl pocit. Děti si to zaslouží, disciplíny odznaku jsme trénovali jedenkrát týdně celé léto,“ dodala Bajerová. Medaile a spoustu odměn si ale odnesli i jednotlivci v různých věkových kategoriích.

„Oceňujeme nejlepší družstvo, pak dívky a chlapce v 6 věkových kategoriích a samozřejmě i učitelky a učitele, kteří šli dětem příkladem a také sportovali, takže během závěrečného ceremoniálu jsme rozdali 23 sad medailí,“ vysvětlil Petr Marinčić, ředitel republikového finále.

Na jubilejní republikové finále se sjeli účastníci v doprovodu učitelů a rodin z celé republiky. O slavnostní zahájení, které proběhlo za doprovodu Armády ČR, se postaral olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda.

Vyvrcholení soutěžní části Odznaku všestrannosti si nenechalo ujít na 60 legend českého sportu, mezi které patřili například cyklista Jiří Ježek, trojskokanka Šárka Kašpárková, nebo skifařka Mirka Topinková Knapková.

S novým školním rokem odstartoval další ročník Sazka Olympijského víceboje, kterého se loni zúčastnilo 130 000 dětí, a jehož partnerem je automobilka Toyota. Základní školy a víceletá gymnázia se mohou do projektu registrovat na www.sazkaolympijskyviceboj.cz a díky atraktivnímu programu pro hodiny tělocviku, jehož efektivitu potvrdil také výzkum FTVS UK, zlepšovat zdatnost svých žáků.

 
Články odjinud


Články odjinud