Rodí se tady noví čeští olympionici? O Odznak všestrannosti bojovalo 616 dětí | iSport.cz
9. září 2019 • 14:00

Rodí se tady noví čeští olympionici? O Odznak všestrannosti bojovalo 616 dětí

Autor: sjs
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už popáté za sebou je škola z Kroměříže vítězem republikového finále Odznaku všestrannosti Sazka Olympijského víceboje, které se už podesáté konalo na brněnském sportovním stadionu. Během dvou dnů absolvovalo 616 dětí a 45 učitelů z celé ČR deset sportovních disciplín, mezi které patří například skok přes švihadlo, sprint na 60 metrů či kliky.Talentovaní školáci i jejich učitelé měli během dvou dnů jedinečnou šanci svými výkony sesadit z pomyslného trůnu neporazitelného soupeře. Základní škola Oskol z Kroměříže totiž přijela obhájit titul, který již čtyřikrát vyhrála.

„Ze začátku se nám moc nedařilo, první den jsme v průběžných výsledcích byli na pátém místě, takže jsme už nevěřili tomu, že se nám podaří titul obhájit,“ řekla učitelka tělesné výchovy Marta Bajerová.

Boj o Odznak všestranosti přinesl parádní výkony od dětí
Boj o Odznak všestranosti přinesl parádní výkony od dětí

Družstvo Oskolu se však sesadit z trůnu vítězů nenechalo. „Nečekali jsme to. O to úžasnější to byl pocit. Děti si to zaslouží, disciplíny odznaku jsme trénovali jedenkrát týdně celé léto,“ dodala Bajerová. Medaile a spoustu odměn si ale odnesli i jednotlivci v různých věkových kategoriích.

„Oceňujeme nejlepší družstvo, pak dívky a chlapce v 6 věkových kategoriích a samozřejmě i učitelky a učitele, kteří šli dětem příkladem a také sportovali, takže během závěrečného ceremoniálu jsme rozdali 23 sad medailí,“ vysvětlil Petr Marinčić, ředitel republikového finále.

Na jubilejní republikové finále se sjeli účastníci v doprovodu učitelů a rodin z celé republiky. O slavnostní zahájení, které proběhlo za doprovodu Armády ČR, se postaral olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda .

Vyvrcholení soutěžní části Odznaku všestrannosti si nenechalo ujít na 60 legend českého sportu, mezi které patřili například cyklista Jiří Ježek, trojskokanka Šárka Kašpárková, nebo skifařka Mirka Topinková Knapková.

S novým školním rokem odstartoval další ročník Sazka Olympijského víceboje, kterého se loni zúčastnilo 130 000 dětí, a jehož partnerem je automobilka Toyota. Základní školy a víceletá gymnázia se mohou do projektu registrovat na www.sazkaolympijskyviceboj.cz a díky atraktivnímu programu pro hodiny tělocviku, jehož efektivitu potvrdil také výzkum FTVS UK, zlepšovat zdatnost svých žáků.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud