Finále parkurového Super Cupu zná vítěze. V Praze vládl Madrid in Motion | iSport.cz
16. prosince 2018 • 17:31

Finále parkurového Super Cupu zná vítěze. V Praze vládl Madrid in Motion

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finále Super Cupu družstev, kterým v Praze vyvrcholil elitní parkurový seriál Global Champions League, ovládl tým Madrid in Motion. Ve dvou kolech jeho tři jezdci nasbírali o šest trestných bodů méně než druhý Valkenswaard United, nizozemský tým ze základny zakladatele a šéfa seriálu Jana Topse. Třetí skončili Paris Panthers. Domácí tým Prague Lions s českými jezdci Annou Kellnerovou a Alešem Opatrným vypadl už ve čtvrtečním čtvrtfinále.Madrid in Motion před začátkem Prague PlayOffs nepatřil k favoritům. V dlouhodobé části byl desátý hned za Prague Lions. Jeho jezdcům se ale vydařilo už páteční semifinále, které vyhráli, a skvělou formu potvrdili i v dnešním finále.

V prvním kole, v němž se více chybovalo, nasbírali Nizozemci Marc Houtzager, Maikel van der Vleuten a Španěl Eduardo Alvarez osm trestných bodů. Dostali se díky tomu do průběžného vedení společně s Valkenswaardem, který měl stejnou bilanci.

Ve druhém kole na konto Valkenswaardu přibylo devět trestných bodů. Jezdci madridského týmu, kteří uzavírali finálový program, jeli na jistotu a neshodili žádnou překážku. Každý z nich dostal jen penalizaci jednoho bodu za překročení časového limitu. Za vítězství získal tým odměnu 2,7 milionu eur (takřka 70 milionů korun).

Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?

Hned v prvním kole skončil nejlepší tým dlouhodobé části London Knights. Jeho jednička Ben Maher, který vládl i dlouhodobé soutěži jednotlivců, nebude mít na Prahu dobré vzpomínky. V sobotu se mu nevydařilo finále Super Grand Prix, kde skončil po pokaženém prvním kole až pátý, a dnes nedokončil úvodní kolo. Jeho kůň Explosion mu dvakrát odmítl poslušnost před překážkou ve formě zdi s logem jednoho ze sponzorů a to byla konečná.

Druhé finálové kolo jely jen čtyři týmy, protože vedle London Knights první kolo nedokončili ani Montreal Diamonds. Jos Verloooy totiž spadl ze svého Igora, který zabrzdil před poslední překážkou.

Prague PlayOffs se uskuteční v O2 areně i v roce 2019.

 

MS v ragby

 

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Program play-off Speciál k MS Pravidla a slovník pojmů

Články odjinud


Články odjinud