9. září 2018 • 11:43

Synek i Podrazil s Helešicem postoupili do čtvrtfinále MS ve veslování

Autor:
TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skifař Ondřej Synek, dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic a dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek postoupili do čtvrtfinále mistrovství světa ve veslování, které dnes začalo v Plovdivu. Pětinásobný světový šampion Synek svou úvodní rozjížďku vyhrál, Podrazil s Helešicem postoupili z druhého a Vraštil se Šimánkem ze třetího místa.Synek i Podrazil s Helešicem do Bulharska přicestovali až v sobotu, vstup do MS ale zvládli. Synek vedl od startu do cíle a druhého Bendeguze Petervariho Molnára z Maďarska porazil o více než šest sekund.

"První kilák byl standardní, druhý jsem jel trochu volněji," řekl Synek ČTK. Celkově byl spokojený. "Po delší době se potřebuji najít a chytit rytmus. Myslím ale, že to půjde dobře. Dnes to bylo v pohodě a nikdo nezlobil. Čtvrtfinále už ukáže více," uvedl pětatřicetiletý svěřenec trenéra Milana Dolečka.

Podrazil s Helešicem prohráli jen se zkušenou chorvatskou posádkou Miloš Vasič, Nenad Bedik. "Vstup do mistrovství byl z naší strany lehce rozpačitý, ale tak to bývá vždy při našem prvním závodě. Doufejme, že v úterý předvedeme výkon, se kterým budeme spokojeni," řekl Helešic.

Vraštil se Šimánkem prohráli s italskou posádkou Stefano Oppo, Pietro Ruta, obhájci stříbrných medailí z loňského MS, a čínskou dvojicí Čang Č'-jüan, Čchen Sen-sen.

Čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal, Matyáš Klang, Petr Melichar, Jakub Grabmüller dojela třetí a čekají ji opravy stejně jako párovou čtyřku žen ve složení Lucie Žabová, Helena Hlasová, Miroslava Topinková, Alena Schejbalová, která byla čtvrtá. Obě posádky tak neúspěšně bojovaly o přímý postup do semifinále.

Další dvě české posádky, které se na světovém šampionátu představí, se do závodů zapojí v pondělí. O přímý postup do finále bude bojovat párová čtyřka lehkých vah Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jiří Kopáč a premiérové vystoupení čeká i ženský dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová.

V závodě univerzitních osmiveslic v rámci Primátorek závodil Ondřej Synek za vysokou školu Palestra, kterou nedávno dokončil.
V závodě univerzitních osmiveslic v rámci Primátorek závodil Ondřej Synek za vysokou školu Palestra, kterou nedávno dokončil.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze