Veslařka Topinková končí kariéru. Vítězka OH čeká druhého potomka | iSport.cz
12. března 2020 • 14:42

Veslařka Topinková končí kariéru. Vítězka OH čeká druhého potomka

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaká je nálada ve Slavii před restartem? Pomohla jí pauza?
Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijská vítězka, mistryně světa ve veslování a členka Síně slávy deníku Sport Miroslava Topinková končí aktivní kariéru. Devětatřicetiletá skifařka, která se v minulé sezoně vrátila k veslování po mateřské pauze, je znovu těhotná. Narození druhého potomka očekává v září.„Původně jsem se chtěla pokusit postoupit na olympiádu do Tokia, ale osud nakonec vše zařídil jinak. V září čekáme s manželem narození druhého potomka. Adélka bude mít sourozence. Olympiádu tak budu sledovat jen z povzdálí a fandit ostatním,“ řekla dnes Topinková novinářům.

Topinková se snažila vybojovat si start v Tokiu na loňském mistrovství světa, což se jí ale nepodařilo. V zimě se chystala na dodatečnou kvalifikaci, ale těhotenství její plány změnilo. „Trénovala jsem, ale prostě to přišlo.... Už budu jen fandit z domova,“ uvedla s úsměvem.

Skifařka Miroslava Topinková Knapková v Riu medaili neobhájí
Skifařka Miroslava Topinková Knapková v Riu medaili neobhájí

Momentálně má trošku smíšené pocity. „Je za mnou dvacet let kariéry a uzavírá se jedna kapitola mého života. Jsem dojatá, je mi to trošku líto, jsem trošku smutná. Na druhou stranu se těším na další věci, které mě čekají. To, že očekáváme dalšího potomka, je radostná zpráva,“ řekla Topinková.

Pětinásobná evropská šampionka sbírala úspěchy ještě pod dívčím jménem Knapková. Veslování se začala věnovat až v 19 letech. První medaili na vrcholné akci získala na mistrovství světa v roce 2005, kdy byla druhá. Od té doby vybojovala devět cenných kovů na ME, šest na MS a vrcholem kariéry pro ni bylo vítězství na olympiádě v Londýně.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud