Závod ze Sydney do Hobartu vyhrála Alfa Romeo | iSport.cz
28. prosince 2009 • 13:52

Závod ze Sydney do Hobartu vyhrála Alfa Romeo

Autor: ČTK
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy
Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1 Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tradiční závod plachetnic ze Sydney do Hobartu vyhrála jachta Alfa Romeo. Novozélandská loď ukončila vítěznou sérii posádky Wild Oats XI, která po čtyřech triumfech za sebou míří do cíle na druhém místě s dvouhodinovou ztrátou.Alfa Romeo, která je považována za nejrychlejší plachetnici světa, se objevila v cíli po dvou dnech, devíti hodinách a dvou minutách. Za traťovým rekordem Wild Oats XI zaostala o 15 hodin. Na vině byl příliš slabý vítr v úvodní části regaty.

Pod vedením lodivoda Nevillea Crichtona ani na okamžik neztratila Alfa Romeo vedení v závodu, jehož se zúčastnilo sto posádek.

Nejpomalejší lodě jsou v Hobartu očekávány až v prvních hodinách Nového roku, neboť jim v Tasmánském moři vůbec nefouká a prakticky stojí na místě. Některé posádky musely kvůli tomu uzpůsobit stravování a šetří jídlem i vodou.

Témata:  sport, jachty, hobart, sydney
 
Články odjinud


Články odjinud