Volejbalisté znají soupeře pro ME v Nizozemsku, začnou s mistry světa | iSport.cz
16. ledna 2019 • 19:21

Volejbalisté znají soupeře pro ME v Nizozemsku, začnou s mistry světa

Autor: ČTK
Čeští volejbalisté znají své soupeře pro ME (archivní foto)
TOP VIDEA
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští volejbalisté se na mistrovství Evropy utkají s mistry světa Poláky, domácími Nizozemci, Estonci, Ukrajinci a týmem z Černé Hory. Los v symbolu Bruselu Atomiu je zařadil do skupiny D hrané v Amsterdamu a Rotterdamu.Mistrovství Evropy bude hrát 24 celků, šampionát se uskuteční od 13. do 29. září a prvně šampionát hostí čtyři země - Belgie, Francie, Nizozemsko a Slovinsko.

"Na mistrovství Evropy nebo světa jsem spokojen s každou skupinou, tam si už moc nemůžete vybírat. Pro kluky bude určitě výzva hrát proti mistrům světa, ale případný postup povede pravděpodobně přes Ukrajinu, Estonsko a Černou horu," komentoval los reprezentační trenér Michala Nekola na webu českého svazu.

"S losem jsem celkem spokojený. Skupiny jsou velmi vyrovnané. Favoritem jsou pro mě úřadující mistři světa Poláci a domácí Nizozemci. Náš tým na postup určitě má," věřil předseda svazu Marek Pakosta.

Na ME se český tým kvalifikoval z minulého šampionátu přímo díky sedmému místu. Při losu Češi figurovali na základě postavení v evropském žebříčku ve druhém koši. Z něj je vytáhl francouzský kouč Laurent Tillie, který od července do září roku 2005 krátce působil u české reprezentace. Skupinu D českému týmu vylosoval jedenáctiletý chlapec z bruselského klubu.

Z každé skupiny postoupí do play off čtyři celky. Hrát se pak bude také ve městech Apeldoorn, Brusel, Paříž a Nantes a finále bude hostit Francie.

Partnerem českeho volejbalu je Hyundai.

Los ME volejbalistů (13.- 29. září):

Skupina A (Montpellier): Francie, Itálie, Bulharsko, Portugalsko, Řecko, Rumunsko.

Skupina B (Brusel/Antverpy): Belgie, Srbsko, Německo, Slovensko, Španělsko, Rakousko.

Skupina C (Lublaň): Slovinsko, Rusko, Finsko, Turecko, Makedonie, Bělorusko.

Skupina D (Amsterdam/Rotterdam): Nizozemsko, Polsko, ČR, Estonsko, Ukrajina, Černá Hora.

 
Články odjinud


Články odjinud