Ivo Pospíšil
5. března 2016 • 09:36

Mlha, obří můstek i růžový traktor. Tady pojedou Češi o medaile

TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z NORSKA | Pro lyžaře je to svatostánek, pro místní vyhlášená čtvrť s parádním výhledem na Oslo a malebné fjordy. Vítejte na Holmenkollenu, kde se hned vedle obřího skokanského můstku Holmenkollbakkenu nachází biatlonový areál, v němž dnes budou Češi bojovat ve sprintech o medaile (ONLINE 11:30 muži, 14:30 ženy). Podívejte se, jak to v okolí vypadá.Svět odsud vypadá jinak. Sice zde často padá mlha, sněží a fouká od moře chladný vítr, přesto je to místo, pro které se hodí přízvisko posvátné – Holmenkollen. Během roku jedna ze čtvrtí v Oslu. Teď, na začátku března, biatlonové centrum planety. Místo, kde se koná mistrovství světa.

„Je to Mekka lyžování,“ přiznává i Ondřej Moravec a dá se lehce pochopit proč.

Tenhle areál tu už stojí od roku 1892, a byť prošel řadou úprav, stále ohromuje. Hlavní dominantou je dnes především skokanský můstek Holmenkollbakken, který pojme až 70 tisíc fanoušků.

A biatlonový areál je přitom hned vedle.

Mlha, obří můstek i růžový traktor. Tady pojedou biatlonisté o medaile
480p 360p 240p

„I on je moderní a zázemí je zde naprosto bez problémů,“ popisuje Moravec k areálu, který je právě spolu s můstkem součástí areálu Národní aréna Holmenkollen. Samotná oblast nacházející se v městském obvodě Vester Aker je už takhle s nadmořskou výškou 371 metrů nad mořem nejvýše položeným místem v Oslu a i proto je z ní, pokud zrovna nepadne mlha, krásný výhled na fjordy.

Biatlonová aréna pak pojme pětadvacet tisíc fanoušků a je rovněž tradicí, že na závody přijde buď král Harald V., anebo jiný člen královské rodiny, k němuž je po závodě odveden vítěz.

V roce 2013 se tato čest dostala i Ondřeji Moravcovi, který vyhrál v rámci SP závod s hromadným startem. „Myslím si, že setkat se s takovou osobností by byl i pro mě nezapomenutelný zážitek,“ říkala proto před startem šampionátu i Gabriela Soukalová.

Kdo ví, třeba se jí také ta šance naskytne. Dnes ve sprintech má první pokus.

ONLINE (11:30) : Sprint mužů na 10 kilometrů >>>

ONLINE (14:30) : sprint žen na 7,5 kilometru >>>

Vše o MISTROVSTVÍ SVĚTA v biatlonu čtěte ZDE »

Gabriela Soukalová je největší hvězdou českého biatlonu
Gabriela Soukalová je největší hvězdou českého biatlonu

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze