MS v biatlonu: skvělá Voborníková ve stíhačce sedmá, Davidová chybovala

2
Čekání na českého Yamala: proč to asi ještě dlouho nepůjde? Svaly prodávají
Příběh české vlajkonošky. Kdyby tu byla máma, brečela by, říká Horáčková

Tereza Voborníková má za sebou životní stíhačku na mistrovství světa v biatlonu, z 18. místa po sprintu se i se dvěma trestnými koly probojovala až na sedmou příčku. Markéta Davidová naopak dobrou výchozí pozici prohospodařila pěti chybami na střelnici a dojela šestnáctá. Zvítězila Francouzka Julia Simonová, která lépe ustála závěrečnou střelbu a po sprintu vedoucí Denisu Herrmannovou-Wickovou porazila v cíli o 27 sekund. Třetí byla Marte Olsbuová Röiselandová z Norska.

O dvě příčky si Voborníková polepšila už před startem, protože pátá a šestnáctá žena sprintu Italka Lisa Vittozziová a Švédka Elvira Öbergová kvůli nemoci nenastoupily.

Pak udělala po jedné chybě na každé položce vleže a pohybovala se na hraně druhé a třetí desítky, jenže střelbu vestoje v mlhavém Oberhofu zvládla výborně a vyrazila ve skupině bojující o páté místo. Nakonec z toho byla sedmá příčka a loňská juniorská mistryně světa se ve 22 letech radovala z umístění v první desítce i na seniorském světovém šampionátu.

Davidová doplatila na to, že tentokrát neměla ani jednu čistou položku a nenavázala na šesté místo ze sprintu. Lucie Charvátová chybovala šestkrát, přesto si polepšila z 59. místa na 41. příčku.

Vedoucí žena Světového poháru Simonová útočila z desáté příčky po sprintu. Střílela výborně a na závěrečnou položku přijela těsně za vítězkou sprintu Denise Herrmannovou-Wickovou. Francouzská biatlonistka minula jeden terč, ale její německá soupeřka musela na dvě trestná kola, takže bylo rozhodnuto. V cíli je nakonec dělilo 27 sekund.

Na třetí příčku se vyšvihla Norka Marte Olsbuová-Röiselandová, pro niž je to už pátá individuální medaile na mistrovství světa. Pro královnu mistrovství světa 2020 je dnešní cenný kov odměnou za těžký návrat po zdravotních problémech, které ji připravily o první část této sezony Světového poháru. Do závodů naskočila až v tomto kalendářním roce v Pokljuce.

Ženy (10 km)

1. Simonová (Fr.) 32:00,8 (1 trest. okruh), 2. Herrmannová-Wicková (Něm.) -27,0 (4), 3. Olsbuová Röiselandová -37,7 (3), 4. Tandrevoldová (obě Nor.) -1:00,3 (3), 5. Schneiderová (Něm.) -1:08,3 (4), 6. Jeanmonnotová (Fr.) -1:08,7 (1), 7. Voborníková -1:12,9 (2),...16. Davidová -1:59,9 (5), 41. Charvátová (všechny ČR) -4:36,4 (6).