12. února 2023 • 14:00

MS v biatlonu: skvělá Voborníková ve stíhačce sedmá, Davidová chybovala

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Čekání na českého Yamala: proč to asi ještě dlouho nepůjde? Svaly prodávají
Příběh české vlajkonošky. Kdyby tu byla máma, brečela by, říká Horáčková
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tereza Voborníková má za sebou životní stíhačku na mistrovství světa v biatlonu, z 18. místa po sprintu se i se dvěma trestnými koly probojovala až na sedmou příčku. Markéta Davidová naopak dobrou výchozí pozici prohospodařila pěti chybami na střelnici a dojela šestnáctá. Zvítězila Francouzka Julia Simonová, která lépe ustála závěrečnou střelbu a po sprintu vedoucí Denisu Herrmannovou-Wickovou porazila v cíli o 27 sekund. Třetí byla Marte Olsbuová Röiselandová z Norska.O dvě příčky si Voborníková polepšila už před startem, protože pátá a šestnáctá žena sprintu Italka Lisa Vittozziová a Švédka Elvira Öbergová kvůli nemoci nenastoupily.

Pak udělala po jedné chybě na každé položce vleže a pohybovala se na hraně druhé a třetí desítky, jenže střelbu vestoje v mlhavém Oberhofu zvládla výborně a vyrazila ve skupině bojující o páté místo. Nakonec z toho byla sedmá příčka a loňská juniorská mistryně světa se ve 22 letech radovala z umístění v první desítce i na seniorském světovém šampionátu.

Davidová doplatila na to, že tentokrát neměla ani jednu čistou položku a nenavázala na šesté místo ze sprintu. Lucie Charvátová chybovala šestkrát, přesto si polepšila z 59. místa na 41. příčku.

Vedoucí žena Světového poháru Simonová útočila z desáté příčky po sprintu. Střílela výborně a na závěrečnou položku přijela těsně za vítězkou sprintu Denise Herrmannovou-Wickovou. Francouzská biatlonistka minula jeden terč, ale její německá soupeřka musela na dvě trestná kola, takže bylo rozhodnuto. V cíli je nakonec dělilo 27 sekund.

Na třetí příčku se vyšvihla Norka Marte Olsbuová-Röiselandová, pro niž je to už pátá individuální medaile na mistrovství světa. Pro královnu mistrovství světa 2020 je dnešní cenný kov odměnou za těžký návrat po zdravotních problémech, které ji připravily o první část této sezony Světového poháru. Do závodů naskočila až v tomto kalendářním roce v Pokljuce.

Ženy (10 km)

1. Simonová (Fr.) 32:00,8 (1 trest. okruh), 2. Herrmannová-Wicková (Něm.) -27,0 (4), 3. Olsbuová Röiselandová -37,7 (3), 4. Tandrevoldová (obě Nor.) -1:00,3 (3), 5. Schneiderová (Něm.) -1:08,3 (4), 6. Jeanmonnotová (Fr.) -1:08,7 (1), 7. Voborníková -1:12,9 (2),...16. Davidová -1:59,9 (5), 41. Charvátová (všechny ČR) -4:36,4 (6).

 

Vstoupit do diskuse
2
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud