Biatlon Nové Město 2020. Markéta Davidová třetí ve sprintu! | iSport.cz
5. března 2020 • 19:05

Fantastická Markéta Davidová! Ve ztichlém Novém Městě doběhla třetí

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola: Holíkův volej nebo Kalvachova jedovka
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biatlonový Světový pohár v Novém Městě na Moravě začal sice bez diváků, ale fantasticky pro český tým! Markéta Davidová ve sprintu žen obsadila třetí místo i s jednou chybou na střelnici. Zvítězila Němka Denise Herrmannová před Francouzkou Anais Bescondové, obě byly na střelnici bezchybné. Pro Davidovou je dnešní bronz již třetí v této sezoně a znovu ve sprinterském závodu na 7,5 kilometru. Třetí doběhla při úvodním dílu SP v Östersundu i před Vánoci v Le Grand-Bornand. Na Herrmannovou dnes Davidová ztratila 50 sekund, na Bescondovou 27.

„Letos mám nějakou bronzovou sezonu. Jsem za to samozřejmě ráda, že to jsou medaile. Ale jo, myslím si, že by to bylo boží, a o to víc mě mrzí, že to je před prázdnými tribunami,“ řekla novinářům třiadvacetiletá biatlonistka z Jablonce nad Nisou. Celkově v kariéře stanula na pódiu v individuálních závodech posedmé.

Radost s fanoušky si však Davidová ani ostatní závodnice neužily, protože kvůli šíření nového typu koronaviru měli diváci do Vysočina Areny vstup zakázán. Rozhodla o tom v pondělí Bezpečnostní rada státu. Přesto se za oplocením novoměstských tratí sešly na některých místech hloučky fanoušků s vlajkami a snažily se pokřikem a troubením povzbuzovat závodnice i na vzdálenost několika desítek metrů.

Další české biatlonistky se potýkaly se špatnou střelbou. Lucie Charvátová, senzační držitelka bronzu z nedávného mistrovství světa v Anterselvě, obsadila s třemi chybami 39. místo. Eva Kristejn Puskarčíková měla na úvodní položce problémy se zbraní, musela na trestný okruh dvakrát a skončila sedmapadesátá. Jessica Jislová byla o sedm příček níže.

BIATLONOVÝ INSIDER: Jak SP v Novém Městě ovlivní prázdné tribuny? A kdo z Čechů zazáří?

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud