Biatlon Nové Město: Američanku rozčílil kalendář i dres pro mladé. Své o ní ví i Češky | iSport.cz
Romana Barboříková
5. března 2021 • 04:50

Rozčílil ji kalendář i dres pro mladé. Své ví o Dunkleeové také Češky

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čelůstka se brání: Kontakt tam byl, Wiesner neprotestoval. Co ale říkají další záběry kamer?
Liberec - Třinec: Rosandič nabil Kolmannovi, který dělovkou od modré propálil Kacetla, 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kalendář spoře oděných žen v kabinách servismanů na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě vyvolal hodně negativní pocity v Susan Dunkleeové. „Když podobné obrázky vidím, necítím se moc příjemně. Vysílá mi to signál, že tam nejsem já ani žádná další žena vítána,“ napsala biatlonistka. Už s větším humorem reagovala na začátku sezony na zavedení modrého dresu pro závodníky do 25 let. Tehdy uštrikovala trikot pro biatlonisty 33+. Kdo je tato pětatřicetiletá Američanka a jak to má s myslivostí?Ještě před čtvrtečním startem biatlonového Světového poháru v Novém Městě na Moravě upoutala Susan Dunkleeová pozornost svou stížností na kalendář se spoře oděnými ženami v místnostech servismanů.

K fotografii na Instagramu napsala: „Tento kalendář byl dnes vystaven v zóně pro sportovce na Světovém poháru v Novém Městě. Kalendář spoře oděných žen visí na stěnách mnoha, možná většiny kabin servismanů. Většinou jsou distribuovány firmami vyrábějícími lyžařské vosky. Když podobné obrázky vidím, necítím se moc příjemně. Vysílá mi to signál, že tam nejsem já ani žádná další žena vítána.“ Na konci příspěvku ještě uvedla, že nejde pouze o Nové Město na Moravě, ale podobné obrázky vidí na všech podnicích SP.

Nejde o jedinou věc, která se jí nelíbí. Reakce její a kolegů z amerického týmu na zavedení modrého dresu pro závodníky do 25 let v této sezoně byla už mnohem vtipnější. Zavedli totiž stříbrný dres 33+, který Dunkleeová sama i upletla.

„Zavádíme stříbrný dres. Ten je určen pro závodníky narozené v roce 1987 nebo dříve (33+). Do dnešního závodu s ním nastupuje Jakov Fak, devátý muž celkového pořadí, ale Arnd Peiffer a Simon Eder jsou mu v patách na 15. a 19. místě. U žen ho s mírným náskokem drží Anais Bescondová (18.) před Clare Eganovou (19.). Přejeme hodně štěstí všem, kteří o něj budou usilovat,“ napsala před sedmi týdny Dunkleeová.

Dres upletený americkou biatlonistkou Susan Dunkleeovou pro závodníky starší 33 let
Dres upletený americkou biatlonistkou Susan Dunkleeovou pro závodníky starší 33 let

Tato americká sportovkyně začínala s lyžování velmi brzy, už ve dvou letech ve Vermontu. Od pěti už závodila na běžkách. Střílet se naučila po vysoké škole, a tehdy také začala s biatlonem. Úspěchy sbírala už v klasickém lyžování, když například v roce 2004 skončila druhá na 10 km klasicky v Severoamerickém poháru. S biatlonem začala v roce 2008 a do SP poprvé zasáhla o tři roky později.

Mezi její největší úspěchy se řadí dvě stříbrné medaile z mistrovství světa, a u obou byly velmi blízko i české závodnice. Na MS 2017 v Hochfilzenu byla druhá v závodu s hromadným startem, v němž čtvrtá skončila Gabriela Soukalová (tehdy Koukalová), kterou předčila o téměř dvacet sekund. O tři roky později s Dunkleeovou stála na stupních vítězů ve sprintu Lucie Charvátová, když Američanka brala opět stříbro a Češka bronz.

Je libo něco ze soukromí? Tady se toho příliš nedozvíme, tedy kromě toho, že ráda zahradničí, což na sociálních sítích ráda prezentuje plody své práce, jako třeba mrkvemi různých barev. Čas ráda tráví na horách. A pozor, dostála také označení, které se v Česku pro biatlonisty někdy používá – myslivci. „Před několika lety mě kolegové z týmu uvedli do tajů lovu, který se rychle zařadil mezi mé hobby,“ uvádí v jedné ze svých vizitek.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud