Krčmář se ve stíhačce posunul o 25 míst. Charvátová předjela Davidovou

Autor: iSport.cz, vmn, ČTK
6
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Elitní desítka byla na dosah a medaile vůbec ne daleko. Markéta Davidová i Lucie Charvátová jely stíhací závod v Novém Městě skvěle. Až do poslední střelby. Tam obě třikrát chybovaly a propadly se na konec druhé desítky. Poslední kolo měla lepší Charvátová a skončila 15. před 17. Davidovou. Závod ovládla způsobem start – cíl Tiril Eckhoffová před Němkami Herrmannovou a Preussovou. Mezi muži ze zaskvěl Michal Krčmář, který se z 39 místa posunul až na 14. pozici. Vyhrál Nor Tarjei Bö, rodinný triumf završil stříbrným finišem jeho bratr Johannes.

Krčmář se díky přesné mušce posunul z 39. místa po sprintu. „Kdybych měl hledat něco, co nebylo optimální, tak střelba nebyla úplně rychlá. To je jediné, co bych si mohl vytknout. Ale takticky na trati a na střelnici to bylo zvládnuté. Zbyly mi síly do posledního kola, takže dneska absolutní spokojenost,“ řekl Krčmář.

Na bodované příčky se dostal i Ondřej Moravec, který se s dvěma trestnými okruhy protlačil ze 47. na 39. příčku. Jakub Štvrtecký si o dvě místa pohoršil a se čtyřmi chybami skončil pětačtyřicátý.

Českým biatlonistkám pokazila útok na umístění v první desítce poslední střelecká položka. Na ní shodně netrefily tři terče a v pořadí se propadly. Charvátová i Davidová celkem musely na pět trestných okruhů.

Oproti sprintu si Charvátová o dvě příčky polepšila. „Nechci být zklamaná, mohlo to být lepší, ale pro mě tohle nejlepší umístění sezony znamená hodně. Nechci si to úplně vyčítat,“ řekla Charvátová. Po třech trestných kolech po závěrečné stojce očekávala, že si pohorší víc. „Říkala jsem si, že se zase propadám do pekel výsledkové listiny. Sama jsem byla překvapená, že jsem se udržela na relativně stejné pozici.“

Davidová byla ve sprintu dvanáctá, ve stíhačce si pohoršila o pět míst. „Odstřelila jsem si to na poslední položce, no. Ta se úplně nevyvedla,“ konstatovala. „Vítr v tom dělal velkou paseku, ale nechtěla bych to svést na vítr. Asi to byla kombinace faktorů, nezvládla jsem to v hlavě a ještě k tomu pomohl vítr.“

Propad pořadím potkal i Jessicu Jislovou, která doběhla s pěti chybami na 51. místě. Eva Puskarčíková se netrefila sedmkrát a obsadila 57. příčku.

Čtyřnásobná mistryně světa z Pokljuky Eckhoffová zvítězila přes tři střelecké chyby po stojce s náskokem 24 sekund před Denise Herrmannovou a upevnila si vedení v celkovém pořadí SP. Němka musela jen na jedno trestné kolo a na stupně vítězů se probojovala z desátého místa po sprintu. Třetí skončila další Norka Marte Olsbuová Röiselandová, která nyní v seriálu za krajankou zaostává o 80 bodů.

Tarjei Bö, jenž byl ve sprintu pátý, závod začal jednou chybou vleže, dál už byl ale přesný a v závěru uhájil první místo před Johannesem Thingnesem o 8,2 sekundy. Lídr seriálu se na stupně vítězů propracoval z jedenácté příčky a upevnil si vedení před dnes pátým krajanem Sturlou Holmem Laegreidem. Třetí skončil vítěz sprintu Simon Desthieux z Francie, jenž ztratil 11,5 sekundy.

Po třech dnech volna bude pokračovat Světový pohár předposledním dílem zimy od čtvrtka do neděle znovu v Novém Městě na Moravě. Opět se budou závody kvůli koronaviru konat díky výjimce a bez fanoušků.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě - stíhací závody:

Muži (12,5 km): 1. T. Bö 28:17,3 (1 trest. okruh), 2. J.T. Bö (oba Nor.) -8,2 (2), 3. Desthieux (Fr.) -11,5 (2), 4. Fak (Slovin.) -12,8 (0), 5. Laegreid (Nor.) -13,4 (2), 6. Fillon Maillet -13,5 (2), 7. Jacquelin (oba Fr.) -14,8 (1), 8. Doll (Něm.) -15,5 (2), 9. Pidručnyj (Ukr.) -29,5 (0), 10. Peiffer (Něm.) -37,2 (3), ...14. Krčmář -1:21,4 (0), 39. Moravec -2:42,9 (2), 47. Štvrtecký (všichni ČR) -3:21,9 (4).

Průběžné pořadí SP (po 21 z 26 závodů): 1. J. T. Bö 955, 2. Laegreid 922, 3. T. Bö 763, 4. Fillon Maillet 752, 5. Dale (Nor.) 749, 6. Samuelsson (Švéd.) 700, ...23. Krčmář 271, 36. Moravec 149, 73. Žemlička 17, 83. Krupčík (oba ČR) 7, 85. Štvrtecký 6.

Ženy (10 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 27:28,0 (3 trest. okruhy), 2. Herrmannová (Něm.) -24,0 (1), 3. Röiselandová (Nor.) -29,9 (3), 4. Perssonová (Švéd.) -30,9 (1), 5. Preussová (Něm.) -35,8 (2), 6. Džymová (Ukr.) -39,8 (2), 7. Solaová (Běl.) -1:05,8 (4), 8. Bescondová (Fr.) -1:21,7 (1), 9. P. Fialková (SR) -1:26,9 (2), 10. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -1:30,8 (4), ...15. Charvátová -1:53,5 (5), 17. Davidová -2:01,6 (5), 51. Jislová -4:36,0 (5), 57. Puskarčíková (všechny ČR) -5:36,2 (7).

Průběžné pořadí SP (po 21 z 26 závodů): 1. Eckoffová 923, 2. Röiselandová 843, 3. H. Öbergová (Švéd.) 798, 4. Preussová 712, 5. Wiererová (It.) 686, 6. Hauserová (Rak.) 682, ...9. Davidová 554, 52. Charvátová 87, 62. Puskarčíková 44, 66. Jislová 35.