Romana Barboříková
28. února 2023 • 19:59

Doma bude hlasito, těší se Davidová na atmosféru. Po MS byla u koní

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další z vrcholů sezony pro české biatlonisty je tady. Ve čtvrtek startují v Novém Městě na Moravě závody Světového poháru a jednou z jejich hlavních domácích hvězd bude Markéta Davidová. I ona se, stejně jako ostatní čeští biatlonisté, těší konečně zase na plné tribuny. Poslední SP se totiž konal bez diváků. „Vím, že tu bude pořádně hlasito,“ řekla v úterý po tréninku Davidová.Sprint, stíhací závod a mix štafety. Takový program čeká biatlonistky a biatlonisty od tohoto čtvrtku při zastávce Světového poháru v Novém Městě na Moravě. V domácím ženském týmu nebude chybět ani jeho největší hvězda Markéta Davidová. Ta také předvedla nejlepší české výkony na nedávném mistrovství světa v Oberhofu, když skončila pátá v závodu s hromadným startem a šestá byla ve sprintu.

Po MS ale potřebovala odpočinek, aby se dostala z drobného nachlazení. „Nemělo to ale vliv na přípravu. Spíš mi to dalo signál, abych zvolnila a odpočinula si. Takže jsem byla u koní, trávila čas s rodinou a taky trénovala. Víc jsem toho nestihla,“ prozradila slečna, který nyní ve volných chvílích také dělá kurz fyzioterapie koní.

K cílům a hlavně pak umístění v závodech ve Vysočina areně nechtěla být příliš konkrétní. „Každý závod je jiný, vždy se začíná od nuly a to, jak jsem závodila naposledy, nic neříká o tom, jak dopadnu teď,“ řekla závodnice, která se při MS nejprve necítila příliš dobře běžecky, ale ke konci už se začala rozjíždět.

„Chci tady dobře zastřílet a mít dobrý pocit z běhu, z hlediska umístění konkrétní nebudu,“ dodala Davidová.

Poslední závody na Vysočině se kvůli covidovým opatřením konaly bez přítomnosti diváků. Když v úplně prvních kláních bez nich skončila Davidová v Novém Městě na Moravě v roce 2020 třetí ve sprintu, moc si to užít nemohla. „Byl to první závod bez diváků v nejisté době a nikdo nevěděl, co nás v dalších týdnech čeká,“ zavzpomínala na tuto dobu.

Prázdné tribuny už teď ale rozhodně nehrozí, ba naopak, některé dny jsou vyprodané a závodníci se tak znovu těší na pořádný hukot. „Je tady nový tunel a pozměněné tratě, vím, že tu bude pořádně hlasito. Bouřlivou atmosféru čekám hlavně na stadionu. Tribuny jsou relativně blízko střelnice a bude to určitě bláznivé,“ těší se Davidová.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud