První start Soukalové? Selhání ve střelbě. Vítková dojela pátá | iSport.cz
4. prosince 2014 • 18:47

První start Soukalové? Selhání ve střelbě. Vítková dojela pátá

Autor: iSport.cz, ČTK
Biatlonistka Gabriela Soukalová vstoupila do sezony 62. místem
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Veronika Vítková obsadila páté místo v úvodním individuálním závodu Světového poháru biatlonistek. V hlubokém sněhu ve švédském Östersundu měla ve vytrvalostním závodu na 15 km třetí nejrychlejší běžecký čas, ale se třemi trestnými minutami nabrala velkou ztrátu na medailové příčky.Obhájkyně loňského vítězství z tohoto závodu Gabriela Soukalová, jež vynechala nedělní smíšenou štafetu, pokazila závod hned první střeleckou položkou vleže s čtyřmi chybami. Nakonec skončila čtvrtá žena loňského konečného pořadí SP bez bodu až dvaašedesátá. Pro suverénní vítězství si doběhla trojnásobná olympijská šampionka ze Soči Běloruska Darja Domračevová.

Českou výpravu potěšila v Östersundu středeční bronzová příčka Michala Šlesingra, jeho pódiový úspěch však dnes jeho reprezentační kolegyně nezopakovaly. Vítková ztratila na třetí příčku minutu a půl. "Jsem mile překvapená běžeckým výkonem, ale hodně, hodně naštvaná za střelbu. Dvě chyby v jedné položce, to je ve vytrvalostním závodě prostě moc. S ležkou se trápím dlouhodobě a zbytečně jsem si to v závodě připomněla, moc jsem chtěla," řekla pro svazový web.

Soukalová, majitelka dvou stříbrných medailí ze sočské olympiády, na úvodní ležce minula čtyři terče, celkem nasbírala trestných minut šest. Předstihly ji dvacátá Jitka Landová i Eva Puskarčíková, která z průběžného šestého místa spadla po čtyřech minelách v závěru do páté desítky.

"Závod se vyvíjel zvláštně. Gábina to rozsvítila hned na začátku, vypadá to, že špatně zaujmula polohu. Všechny rány šly na osm hodin. Druhá položka vleže už byla v pořádku," popsal šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář pro Českou televizi.

Ve Švédsku panují jarní podmínky, ty však Vítkovou v běhu nebrzdily. "Sníh, to byl takový jarní firn. Nohy se nám bořily po kotníky. Byla to dřina. Když se ale podívám na běžecký čas, tak mi to vlastně nevadilo," těšilo jilemnickou biatlonistku. "Byla jsem dost vykulená, když mi kluci z týmu hlásili, že mi Kaisa (Mäkäräinenová) moc neujíždí, a ještě víc mě překvapilo, že mě Darja nedoběhla," připomněla vítězku, která se na trať vydala půldruhé minuty za ní.

Ženy - vytrvalostní závod (15 km): 1. Domračevová (Běl.) 46:43,6 (2 trestné minuty), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -27,9 (2), 3. Valj Semerenková (Ukr.) -38,1 (0), 4. Skardinová (Běl.) -2:04,3 (1), 5. Vítková (ČR) -2:09,1 (3), 6. Hildebrandová (Něm.) -2:25,7 (2), 7. Eckhoffová (Nor.) -2:28,6 (3), 8. Glazyrinová (Rus.) -2:35,5 (1), 9. Högbergová (Švéd.) -2:39,4 (1), 10. Boilleyová (Fr.) -3:07,8 (1), ...20. Landová -3:56,0 (3), 42. Puskarčíková -6:20,8 (4), 62. Soukalová -7:58,2 (6), 71. Charvátová (všechny ČR) -9:11,4 (6).

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud