16. února 2015 • 20:45

Volil se český trenér roku. Kouč biatlonistů Rybář porazil Vrbu

Autor: ,
Šéftrenér Ondřej Rybář a trenér ženské reprezentace Zdeněk Vítek vystoupili 5. února v Novém Městě na Moravě na tiskové konferenci české biatlonové reprezentace před závody Světového poháru.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Strůjce české biatlonové euforie Ondřej Rybář byl Unií profesionálních trenérů (UPT) Českého olympijského výboru vyhlášen Trenérem roku 2014. Druhý v anketě skončil kouč českých fotbalistů Pavel Vrba, který čtyřmi výhrami dostal národní tým do čela kvalifikační skupiny ME. Třetí místo patří Davidu Kotyzovi, osobnímu kouči tenistky Petry Kvitové, která v uplynulém roce podruhé v kariéře vyhrála Wimbledon.O vítězi ankety rozhodlo všech 81 členů UPT. Slavnostní vyhlášení se dnes večer konalo v pražském Studiu Ypsilon.

Šestatřicetiletý Rybář, aktuálně šéftrenér celé reprezentace, stál za olympijským úspěchem v Soči, kde biatlonisté vybojovali pět medailí. "Trenér je součást týmu a nebýt tak skvělých sportovců, tak i kdybych se rozkrájel, nenadělám zhola nic. Poděkování v prvé řadě patří jim a všem lidem kolem českého týmu. Velmi si cením, že můžu být v tak úžasné společnosti sportovců a teď i trenérů," uvedl Rybář v tiskové zprávě.

UPT rovněž zvolila třináct slavných trenérů do Síně slávy. Jsou jimi Jaroslav Baďura (kanoistika), Luděk Bukač (hokej), Vojtěch Červínek (cyklistika), Václav Fiřtík (biatlon, in memoriam), Jan Kukal (tenis), Josef Masopust (fotbal), Petr Novák (rychlobruslení), Míla Nováková (krasobruslení), Aleš Poděbrad (atletika), Pavel Řeřábek (volejbal), Jaroslav Starosta (veslování), Jaroslav Šíp (basketbal, in memoriam) a Michal Vachun (judo).

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 
MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze