Vítková zůstala na ME za medailí, slavili ruští dopingoví navrátilci | iSport.cz
28. ledna 2017 • 14:20

Vítková zůstala na ME za medailí, slavili ruští dopingoví navrátilci

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0! Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0!
Opava - Plzeň: Kovařík našel Beauguela, ten se nemýlil ani podruhé, 0:2! Opava - Plzeň: Kovařík našel Beauguela, ten se nemýlil ani podruhé, 0:2!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biatlonistka Veronika Vítková skončila na mistrovství Evropy ve stíhacím závodu čtvrtá, k medaili jí chybělo téměř 16 sekund. Tomáš Krupčík neudržel šesté místo ze sprintu a klesl na osmou příčku. Zvítězili Rusové Alexandr Loginov a Irina Starychová, kteří v polských Dusznikách Zdroji vybojovali titul již v úvodních vytrvalostních závodech. Oba se krátce před šampionátem vrátili k biatlonu po dvouletém trestu za krevní doping.Vítková, která na kontinentálním mistrovství hledá pohodu před světovým šampionátem v Hochfilzenu, vylepšila umístění ze sprintu o tři příčky. Stejně jako v pátek minula dva terče, čímž se opět připravila o medaili. Za vítěznou Starychovou zaostala o téměř 48 sekund. Stupně vítězů měly stejné obsazení jako v pátek, kdy vyhrála Ukrajinka Julija Džimová, která dnes doběhla druhá. Bronz získala Ruska Světlana Slepcovová.

Krupčík na střelnici minul jednu ránu na každé z prvních tří položek, přesto málem zopakoval životní šesté místo ze sprintu. Na osmou příčku klesl až v závěrečném sjezdu.

"V posledním kopci jsem nastoupil, ujel oběma Norům a ze sjezdu do cíle mě oba zadarmo předjeli. Přitom jsem si už myslel, že šesté místo je tutovka. Ten sjezd na závěr mě hodně rozhodil, naštval. Nevím, jestli Norové měli tak skvělé lyže, nebo my tak špatné," uvedl na svazovém webu.

Jaroslav Soukup, který se snaží potvrdit místo v reprezentačním A-týmu a zajistit si nominaci na světový šampionát, se po katastrofální střelbě propadl z jedenácté na 49. pozici. Na první položce minul vleže jednu ránu, na druhé ležce chyboval dvakrát a naděje definitivně pohřbil při stojkách. Na obou minul shodně tři rány a závod dokončil se ztrátou téměř pět a půl minuty za vítězem.

"Dnes bylo špatně všechno. Běh i střelba. Občas se stane, že člověku nějaká položka nevyjde, ale mně nevyšla ani jedna. Už po položkách vleže jsem měl vlastně po závodě," řekl Soukup.

Loginov získal na šampionátu už třetí medaili, ve sprintu byl druhý. S téměř půlminutovou ztrátou za ním dnes doběhl jeho krajan Jevgenij Garaničev, třetí skončil Lotyš Andrejs Rastorgujevs.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Dusznikách Zdroji (Polsko):

Muži - stíhací závod na 12,5 km: 1. Loginov 31:46,2 (1 trest. okruh), 2. Garaničev (oba Rus.) -27,8 (1), 3. Rastorgujevs (Lot.) -59,5 (4), ...8. T. Krupčík -1:34,0 (3), 31. Hošek -3:17,9 (2), 33. Kristejn -3:24,1 (4), 44. Vojík -4:30,5 (6), 49. Soukup -5:22,4 (9), 53. M. Krupčík (všichni ČR) -6:10,2 (4).

13:00 ženy - stíhací závod na 10 km.

Hamza o biatlonovém boomu: Chybějí nám trenéři, oživujeme i legendy

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud