Mužům stíhačka nevyšla, Šlesingr dojel 24. místě. Vítková v elitní desítce

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Biatlonistka Veronika Vítková neudržela ve stíhacím závodu Světového poháru v Anterselvě třetí místo po sprintu a po třech chybách na střelnici skončila sedmá. Zvítězila Němka Laura Dahlmeierová. Mezi muži oslavil osmou výhru v sezoně a třetí v řadě Johannes Thingnes Bö. Norský biatlonista předvedl ve stíhačce suverénní výkon s bezchybnou střelbou a o více než minutu porazil Francouze Martina Fourcada.

Nejlepší z Čechů Michal Šlesingr, který startoval z 55. místa po sprintu, minul až poslední ránu na střelnici a posunul se na 24. příčku. Bodoval i Adam Václavík, jenž si s jedním trestným kolem polepšil na 34. místo. Ztratil naopak Ondřej Moravec, po čtyřech trestných kolech po položkách vleže se propadl z desáté na 43. příčku.

Vítková chybovala jednou v první i druhé položce vleže a v polovině závodu byla dvanáctá. Na první stojce mířila přesně a posunula se zpět do desítky na deváté místo. Další nepřesnost sice přišla na poslední střelbě, ale chybovaly i ostatní závodnice a Vítková v závěru dokázala vybojovat sedmé místo.

"V první položce to byla její chyba, u druhé je mi to ale líto, protože měla čtyři pěkné rány a poslední byla těsná dole," řekl šéftrenér Ondřej Rybář České televizi. "Na poslední střelbě zase byla rozházená, byla tam i rána se štěstím a ve finále jsme u poslední rádi za jedno kolo. Předvedla ale výborný finiš a se sedmým a třetím místem tady panuje spokojenost. Před olympiádou to je výborný výsledek," uvedl Rybář.

Dahlmeierová chybovala jen jednou a především čistou závěrečnou položkou rozhodla o svém triumfu. V boji o stříbro ztratila Dorothea Wiererová před cílovou rovinkou hůlku. Běloruska Darja Domračevová, která ji soupeřce přišlápla, sportovně přestala finišovat a nechala Italku dojet druhou.

Oproti sprintu si pohoršily také Jessica Jislová, která klesla z 15. na 32. místo, a Eva Puskarčíková z 23. na 30. příčku. Jediný posun vzhůru zvládla Markéta Davidová, která startovala 46. a dojela na 39. místě.