19. března 2018 • 19:45

ZNÁMKY biatlonistů: Charvátová ztratila vše, Soukupovo trpké loučení

 • Český biatlon slaví úspěch Michala Krčmáře Český biatlon slaví úspěch Michala KrčmářeFOTO:

  Poslední závod Světového poháru v norském Holmellkolenu mají za sebou čeští biatlonisté. Závěrečného podniku v ruském Ťumeni se již nezúčastní, nastal tedy ideální čas zhodnotit, jak se Vítkové a spol. dařilo, kdo bude letošní sezonu považovat za úspěšnou a kdo by na ní raději zapomněl.  Podívejte se na jejich hodnocení podle deníku Sport.

 • VERONIKA VÍTKOVÁ (29 let)

  Štastná Veronika Vítková s bronzovou medailí

  ZNÁMKA: 1-

  Aktuální umístění v SP: 6. místo – 545 bodů 1(vloni: 25. místo – 389 bodů)
  Střelecká bilance: 84,5 % (420 tref/497 ran)

  Co se povedlo: Po minulé zpackané sezoně se vyšvihla na post české jedničky, k níž se při absenci Gabriely Koukalové upínaly závod co závod hlavní naděje. Třikrát byla v SP bronzová, stabilně patřila k desítce nejlepších a čekání na první individuální medaili z velké akce ukončila bronzovým sprintem na ZOH.

  Co se nepovedlo: K té nejužší špičce jí stále ještě kousek chyběl. Občas ji od lepšího výsledku dělila jedna rána vedle, někdy ne až tak elitní běh…

  Prize money: 35 500 eur (902 232 Kč)

 • MARKÉTA DAVIDOVÁ (21 let)

  Markéta Davidová na olympijských hrách v Pchjongčchangu

  ZNÁMKA: 2

  Aktuální umístění v SP: 88. místo – 8 bodů 2 (vloni: 92. místo – 13 bodů)
  Střelecká bilance: 72,1 % (179 tref/248 ran)

  Co se povedlo: Potvrdila, že v ní dřímá obrovský potenciál. V rychlosti běhu patří už v 21 letech ke špičce a 15. místem ve sprintu na ZOH si stanovila své maximum. Navzdory postu juniorky se stala klíčovou členkou ženské štafety a parádní rok potrhla i na juniorském MS, kde brala zlato a stříbro.

  Co se nepovedlo: Stále musí pracovat na nevyrovnané střelbě, přesto i ta doznala pod vedením trenéra Šikoly zlepšení. V náročné olympijské štafetě kroužila jedno trestné kolo.

  Prize money: 2000 eur (50 830 Kč)

 • JESSICA JISLOVÁ (23 let)

  Česká biatlonistka Jessica Jislová v tréninku na MS v Hochfilzenu

   ZNÁMKA: 3

  Aktuální umístění v SP: 56. místo – 72 bodů 3 (vloni: neklasifikována – 0 bodů)

  Střelecká bilance: 80,8 % (261 tref/323 ran)

  Co se povedlo: I ona šla mírně nahoru. Na lyžích lehce zrychlila, střelecky zpřesnila nad 80 % (před rokem 70 %) a čtyřmi výsledky do top 25 ve sprintech (nejlepší bylo 15. místo v Anterselvě) nabídla posun. Na ZOH brala dvakrát 23. místo, vzhledem k jejímu věku příjemný poznatek.

  Co se nepovedlo: Rezervy jsou stále v rychlosti běhu. A ani ona se při debutu v olympijské štafetě neobešla bez trestného kola. Na konci sezony v Oslu pak fyzicky odešla.

  Prize money: 2500 eur (63 537 Kč)

 • VERONIKA ZVAŘIČOVÁ (29 let)

  Biatlonistka Veronika Zvařičová při závodech v Novém Městě na Moravě v roce 2015

  ZNÁMKA: 3

  Aktuální umístění v SP: 84. místo – 9 bodů 3 (vloni: neklasifikována – 0 bodů) Střelecká bilance: 85,0 % (68 tref/80 ran)

  Co se povedlo: Vrátila se. A už jen za to zaslouží maximální respekt. Po těžkém zranění, jež utržila před pěti lety po srážce s autem, kdy bojovala o život, se stala opět stálou členkou reprezentace. Splnila si i sen o nominaci na olympijské hry. Střelecky byla stabilní.

  Co se nepovedlo: Na cestě za lepšími výsledky ji vždy limitoval pomalý běh. I proto bodovala v závodech SP jen jednou, nedostala důvěru ve štafetě a rovněž zůstala bokem i na Hrách v Pchjongčchangu, kde se z pozice ženy číslo 5 nezúčastnila žádného závodu.

  Prize money: 0 Kč

 • EVA PUSKARČÍKOVÁ (27 let)

  Eva Puskarčíková ve smíšené štafetě na MS v biatlonu

  ZNÁMKA: 3-

  Aktuální umístění v SP: 31. místo – 206 bodů 3(vloni: 13. místo – 504 bodů) Střelecká bilance: 81,6 % (320 tref/392 ran)

  Co se povedlo: Sezonu otevřela parádním sedmým místem ve vytrvalostním závodě v Östersundu. V top 10 byla ještě jednou při sprintu v Oberhofu a dál patřila k rychlejším střelkyním.

  Co se nepovedlo: Oproti minulé zimě, kdy byla dvakrát bronzová, zůstala za očekáváním. Běžecky zpomalila (na vině mohly být i komplikace s bolavým ramenem) a i ve střelbě jí úspěšnost klesla (z 82,8 % na 81,6 %). Až na úsek ve štafetě se jí nevydařila ani olympiáda, kde byla vždy mimo top 30.

  Prize money: 6000 eur (154 490 Kč)

 • LUCIE CHARVÁTOVÁ (25 let)

  Lucie Charvátová na trati sprintu žen na MS v Hochfilzenu

  ZNÁMKA: 5

  Aktuální umístění v SP: neklasifikována – 0 bodů 5 (vloni: 53. místo – 101 bodů) Střelecká bilance: 63,8 % (51 tref/80 ran)

  Co se povedlo: Nic

  Co se nepovedlo: Ztratila vše, co dosud budovala. Z postu ženy číslo 4 v ženském týmu absolutně padla mimo jakékoliv postavení i z veškeré olympijské nominace. Vedle stále stagnující (dokonce i zhoršující se) střelby rovněž zpomalila v běhu na lyžích. Nejlépe byla 69. ve sprintu v Hochfilzenu a při položkách vestoje měla jen 52% úspěšnost!

  Prize money: 0 Kč

 • MICHAL KRČMÁŘ (27 let)

  Michal Krčmář se raduje ze své stříbrné medaile za biatlonový sprint na olympiádě v Pchjongčchangu

  ZNÁMKA: 2

  Aktuální umístění v SP: 25. místo – 253 bodů 2 (vloni: 17. místo – 498 bodů) Střelecká bilance: 83,2 % (339 tref/407 ran)

  Co se povedlo: Dál se prezentuje dynamickým během a výbušností… To nejlepší si pak schoval na olympiádu, kde šokoval stříbrem ze sprintu. Od další medaile ve vytrvalostním závodě ho pak dělil jeden omyl. Prokázal, že při generační obměně může v klidu nahradit Moravce i Šlesingra.

  Co se nepovedlo: Začátek i závěr sezony se hledal, nevydržel s výkonností celou sezonu. Výrazně pak proti nejlepším ztrácí i na rychlosti střelby, kterou má častokrát kolem 35 vteřin na položku. Klesla však i jeho úspěšnost (z 85,9 na 83,2%).

  Prize money: 9500 eur (241 442 Kč)

 • ONDŘEJ MORAVEC (33 let)

  Ondřej Moravec před závody Světového poháru v Kontiolahti

  ZNÁMKA: 3

  Aktuální umístění v SP: 22. místo – 294 bodů (vloni: 12. místo – 597 bodů) Střelecká bilance: 86,1 % (377 tref/438 ran)

  Co se povedlo: Díky stříbrnému vytrvalostnímu závodu v Ruhpoldingu zvládl i letos vystoupat na stupně vítězů. Dál předváděl svou kanonádu na střelnici a patřil k těm přesnějším a rychlejším českým střelcům.

  Co se nepovedlo: Jeho pověst muže, který se dokáže připravit na vrcholné akce, tentokrát utrpěla, na ZOH se zvedl až v závěrečných dvou individuálních závodech. Až na výjimky často zaostával i běžecky. V závěru sezony se pak už na něm projevil tréninkový deficit, kdy během léta prodělal zánět jater.

  Prize money: 14 000 eur (355 810 Kč)

 • MICHAL ŠLESINGR (35 let)

  Michal Šlesingr na svém úseku štafety při SP v Hochfilzenu

  ZNÁMKA: 3-

  Aktuální umístění v SP: 45. místo – 108 bodů 3 (vloni: 22. místo – 422 bodů) Střelecká bilance: 82,4 % (202 tref/245 ran)

  Co se povedlo: Na lyžích patřil opět k těm stabilně rychlejším. Při olympijském štafetovém závodě vytáhl český tým dokonce na první místo.

  Co se nepovedlo: Celkově nepovedená sezona. Do top 10 pronikl jen dvěma lednovými závody v Ruhpoldingu, řadu dalších dobrých výsledků včetně olympiády si však zkazil položkami vestoje (75 %). Do tří dílů SP (Oberhof, Kontiolahti, Oslo) ani nenastoupil kvůli zdravotním potížím.

  Prize money: 4000 eur (101 660 Kč)

 • ADAM VÁCLAVÍK (24 let)

  Adam Václavík při tréninku na MS v Hochfilzenu

  ZNÁMKA: 3-

  Aktuální umístění v SP: 88. místo – 7 bodů 3(vloni: 68. místo – 42 bodů)
  Střelecká bilance: 68,9 % (131 tref/190 ran)

  Co se povedlo: Nadále zůstává velmi rychlým běžcem na lyžích a ve svých 24 letech je nadějí do dalších let. Svou střelbu vleže drží v poklidu nad 80% úspěšností. Správnou cestu mu mohl ukázat i včerejší poslední úsek při štafetě, kdy ve finiši exceloval jak střelecky, tak běžecky.

  Co se nepovedlo: Kámen úrazu však stále přetrvává při palbě vestoje (56,7 %), již potřebuje nutně zlepšit, jenže která se oproti minulé sezoně ani nedostala do výrazného posunu. V porovnání se sezonou 2016/17 si bodově i pohoršil – jeho maximem bylo jen 34. místo ze stíhacího závodu v Anterselvě.

  Prize money: 0 eur

 • JAROSLAV SOUKUP (35 let)

  Jaroslav Soupup se na střelnici trápil

  ZNÁMKA: 4

  Aktuální umístění v SP: 78. místo – 16 bodů 4 (vloni: 63. místo – 52 bodů) Střelecká bilance: 79,4 % (85 tref/107 ran)

  Co se povedlo: Svůj ústup se zkušený matador snažil zastavit zuby nehty. Ve sprintu v Oberhofu zajel na bodovaném 25. místě…

  Co se nepovedlo: …vzápětí ale onemocněl a další start přišel až na konci ZOH ve štafetě, která se změnila v korejskou můru. Přebíral ji na senzačním 1. místě, ale po palbě vestoje musel na trestné kolo a Češi dojeli sedmí. Pro prvního českého olympijského biatlonového medailistu trpké loučení s kariérou.

  Prize money: 0 eur

 • TOMÁŠ KRUPČÍK (30 let)

  Tomáš Krupčík se chystá zvýšit své životní maximum

  ZNÁMKA: 4

  Aktuální umístění v SP: 84. místo – 9 bodů 4 (vloni: 66. místo – 48 bodů)
  Střelecká bilance: 77,2 % (105 tref/136 ran)

  Co se povedlo: Začal nadějně, hned bodovaným stíhacím závodem v Östersundu. Na to už však nenavázal. Jediným jeho úspěchem je stříbro z vytrvalostního závodu na ME v Ridnaunu.

  Co se nepovedlo: Jeho pozice v týmu zase utrpěla. Poslední závod v SP jel při štafetě v Oberhofu, kde ale kvůli náročným podmínkám kroužil tři trestná kola a stěžoval si, že v mlze špatně vidí. Do nominace na ZOH se nevešel ani jako náhradník a při nástupu mladé generace asi jeho čas minul.

  Prize money: 0 Kč

 

Co musíte vědět o EURO

Unikátní fotbalová konference

- nasbírejte informace o síle českých soupeřů

- debatujte o budoucím vítězi celého turnaje

- poslechněte si zkušenosti ze zákulisí EURA

Sledujte živé vysílání diskuze
s fotbalovými experty

Přenos začíná 9.5. od 15:00

Park Holiday Congress & Welness Hotel, Praha - Benice

Na koho se můžete těšit?

Milan Baroš
Jaroslav Hřebík
Vítězslav Lavička
Luboš Kozel
Pavel Kuka

Řečníci

Milan Baroš

Milan Baroš

Bývalý reprezentační útočník patří k nejlepším českým fotbalistům všech dob. S Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů, s Lyonem francouzskou ligu a to samé dokázal i s tureckým Galatasarayem. Po ukončení zahraničních angažmá se vrátil do Baníku Ostrava, poté zamířil do Mladé Boleslavi.

Jaroslav Hřebík

Jaroslav Hřebík

Bývalý profesionální hráč a trenér mnoha českých ligových klubů včetně Slavie či Sparty, kterou vedl i v Lize mistrů. V klubu nyní působí na pozici šéftrenéra mládeže. V roce 2011 s reprezentací do 19 let získal stříbrné medaile na mistrovství Evropy.

Verner Lička

Verner Lička

Bývalý český fotbalista a současný trenér. Mezi jeho největší hráčské úspěchy patří zlato z LOH 1980, bronz z ME 1980 a trojnásobné vítězství československé ligy. V dubnu 2016 se stal hlavním trenérem polského klubu RKS Radomiak Radom.

Luboš Kozel

Luboš Kozel

Bývalý reprezentační a ligový obránce. Většinu své kariéry strávil ve Slavii Praha, se kterou také získal v roce 1996 svůj jediný mistrovský titul. Aktuálně trénuje Duklu Praha, kde působí už šest let. Předtím vedl Jablonec, v Liberci dělal asistenta.

Jindřich Trpišovský

Jindřich Trpišovský

Progresivní fotbalový trenér, který momentálně působí v klubu FC Slovan Liberec. V sezoně 2014/15 dovedl Viktorii Žižkovi i přes ekonomické problémy ke 4. místu ve druhé nejvyšší české soutěži. Jeho velkým úspěchem byl postup s Libercem do základní skupiny Evropské ligy 2015/16.

Vítězslav Lavička

Vítězslav Lavička

Fotbalový trenér a bývalý profesionální hráč nyní působící jako hlavní trenér u české fotbalové reprezentace do 21 let. V sezoně 2005/06 dovedl Liberec k zisku titulu, v ročníku 2013/14 to zopakoval se Spartou. Za sebou má také angažmá v Austrálii, kde se Sydney FC slavil zisk titulu.

Pavel Hartman

Pavel Hartman

Vystudoval FTVS UK Praha – specializaci trenér fotbalu. Jako novinář absolvoval tři mistrovství Evropy a dvě mistrovství světa ve fotbale. Coby rozhlasový reportér se zúčastnil olympijských her v Atlantě. Nyní je fotbalovým expertem a redaktorem pátečního Magazínu deníku Sport.

Pavel Kuka

Pavel Kuka

Bývalý dlouholetý útočník Slavie Praha a vicemistr Evropy z roku 1996. Mnoho let strávil také v německé bundeslize, kde nastupoval za Kaiserslautern, Norimberk a Stuttgart. Za reprezentaci odehrál 87 zápasů a vstřelil 29 gólů. Po své kariéře byl sportovním manažerem Viktorie Plzeň.Program konference

Moderátoři: Michal Petrák, Ladislav Valášek

14:30 - 15:00Registrace
15:00 - 15:10Zahájení konference
15:10 - 16:10Představujeme mistra Evropy 2016
Expertní skupina: Jaroslav Hřebík, Luboš Kozel, Milan Baroš, Pavel Hartman
16:10 - 16:20Coffee break
16:20 - 17:30Soupeři českého týmu na EURO
Expertní skupina: Jaroslav Hřebík, Luboš Kozel, Jindřich Trpišovský, Vítězslav Lavička
17:30 - 18:00Coffee break
18:00 - 18:45EURO očima hráčů
Moderovaný rozhovor + otázky z publika
18:45 - 19:45Síla a šance českého týmu
Expertní skupina: Verner Lička, Vítězslav Lavička, Jindřich Trpišovský, Pavel Hartman
19:45 - 20:15Volná diskuse na závěr (otázky, odpovědi)


Praktické informace

Cena vstupenky: 1000 Kč

V ceně vstupenky je vstup na konferenci
a drobné občerstvení po celou dobu konání.

Doprava & parkování

Nejlepší doprava na konferenci je pomocí auta. V místě konference je zajištěno parkování v podzemních garážích zdarma.

Můžete také využít autobusové spojení linku 265 nebo 325, které odjíždí z Nádraží Uhříněves.Konferenci organizuje Deník Sport ve spolupráci s Unií českých fotbalových trenérů.

© 2001 - 2016 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodavatelé obsahu. ISSN 1213-8991MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze