Sprint v Pokljuce vyhrál Johannes Boe. Z Čechů byl nejlepší desátý Krčmář

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Přesně střílející biatlonista Michal Krčmář skončil desátý ve sprintu Světového poháru ve slovinské Pokljuce. Desetikilometrový závod zvládl nejlépe přes jedno trestné kolo norský rychlík Johannes Thingnes Bö. Druhý skončil Francouz Antonin Guigonnat a třetí byl Rus Alexandr Loginov.

Z českých biatlonistů bodoval už jen dvacátý Ondřej Moravec s jednou chybou na střelnici. Do nedělní stíhačky se vešli ještě 47. Michal Šlesingr a padesátý Tomáš Krupčík. Adam Václavík měl dvě chyby na střelnici a byl až 69.

Stříbrný olympijský medailista ze sprintu v Pchjongčchangu Krčmář startoval s číslem osm, po projetí cílem vedl a poslal polibek do kamery. V čele sice dlouho nevydržel a nevešel se ani na stupně vítězů, ale desáté místo je jeho třetím nejlepším výsledkem ve sprintu v seriálu SP. Dvakrát dojel devátý.

Desátým místem navázal na patnáctou příčku ze čtvrtečního vytrvalostního závodu. „Co se týče konzistence výkonů, je to pro mě rozhodně nejlepší úvodní svěťák, co jsem kdy jel. Jsem rád, že jsem si potvrdil dobré pocity z přípravy. Jde to dobrým směrem,“ řekl Krčmář českým novinářům v Pokljuce.

Spokojený mohl být se střelbou, v které zvládl bezchybně obě položky. „Střílel jsem je rychle, adekvátně ke sprintu, ale ne s nějakým velkým riskem,“ řekl.

V běhu měl sedmadvacátý čas a v posledním kole dojel Francouze Martina Fourcada, který startoval půl minuty před ním a měl v nohou navíc jedno 150 metrů dlouhé trestné kolo. „Když do cíle dojíždíte vedle něj, o nějaké kvalitě to svědčí,“ usmíval se Krčmář. Do stíhačky vyrazí s odstupem 42,5 sekundy za vítězným Norem a necelou půlminutu za stupni vítězů.

V sobotu je v Pokljuce na pořadu sprint žen i s Markétou Davidovou, třetí z vytrvalostního závodu. V neděli poběží obě kategorie stíhací závody.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - sprint 10 km: 1. J. T. Bö (Nor.) 23:46,3 (1 tr. okruh), 2. Guigonnat (Fr.) -16,1 (0), 3. Loginov (Rus.) -16,4 (0), 4. T. Bö (Nor.) -31,2 (1), 5. Doll (Něm.) -32,5 (0), 6. Pettersen (Nor.) -32,9 (0), 7. Desthieux (Fr.) -35,1 (2), 8. L'Abee-Lund (Nor.) -35,8 (1), 9. Eder (Rak.) -35,9 (0), 10. Krčmář -42,5 (0), ...20. Moravec -1:06,0 (1), 47. Šlesingr -1:47,5 (1), 50. Krupčík -1:51,5 (2), 69. Václavík (všichni ČR) -2:12,4 (2).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 26 závodech): 1. J. T. Bö 96, 2. Guigonnat 88, 3. Eder 80, 4. M. Fourcade (Fr.) 77, 5. Loginov 60, 6. Samuelsson (Švéd.) 59, 7. Krčmář 57, ...24. Moravec 32.