Biatlonová hvězda Šipulin končí: Nechci dál mučit sebe ani fanoušky | iSport.cz
25. prosince 2018 • 10:06

Biatlonová hvězda Šipulin končí: Nechci dál mučit sebe ani fanoušky

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruský biatlonista Anton Šipulin, olympijský vítěz a mistr světa, ukončí v 31 letech kariéru. Jeho posledním startem bude v sobotu tradiční závod smíšených dvojic na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu. Šipulin o tom informoval na tiskové konferenci v Moskvě.Šipulin získal na MS sedm medailí, na olympiádách vybojoval s ruskými štafetami zlato a bronz. Letos do Pchjongčchangu ho ale Mezinárodní olympijský výbor nepustil, pozvánku na hry dostali jen prokazatelně "čistí" ruští sportovci.

Další ranou pro něj bylo, když se jeho jméno na podzim objevilo v souvislosti s dopingovým vyšetřováním rakouské policie. "Nikdy jsem neporušil pravidla. Vždy jsem absolvoval s čistým svědomím všechny dopingové testy," reagoval tehdy.

Obě tyto záležitosti Šipulin nesl velmi těžce. Také dnes připustil, že olympijská absence i současná atmosféra v biatlonu patří k hlavním příčinám jeho odchodu ze scény. "Už nemám takovou motivaci, jako když mi bylo dvacet nebo pětadvacet let. Nehodlám dál mučit sebe ani fanoušky. Lepší bude odejít teď, než končit daleko za medailovými pozicemi," řekl.

Kvůli zdravotním problémům Šipulin odložil start do sezony, ale ve Světovém poháru se už neobjeví. Ve 44 individuálních závodech SP skončil na stupních vítězů, spolu se štafetami nasbíral 22 vítězství.

Na stadionu bundesligového klubu Schalke v Gelsenkirchenu bude 29. prosince startovat spolu s Jekatěrinou Jurlovovou-Perchtovou. Mezi jejich soupeři budou i čeští reprezentanti Veronika Vítková a Michal Krčmář.

Start závodu s hromadným startem v Novém Městě
Start závodu s hromadným startem v Novém Městě

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud