Biatlon Nové Město 2020: SP v ohrožení kvůli koronaviru | iSport.cz
28. února 2020 • 15:39

Biatlon v Novém Městě v ohrožení. Babiš řeší koronavirus, čas je do středy

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádání Světového poháru v biatlonu na Vysočině příští týden bude podle Babiše nutné ještě kvůli koronaviru zvážit. Čas je do středečního dopoledne.Bezpečnostní rada státu nakonec v pondělí 2. března rozhodla, že závody se pojedou bez diváků! Více čtěte zde »

„Musíme to probrat, protože tam přijde 100 tisíc lidí a byly prodány vstupenky za 25 milionů. Musíme to zvážit a rozhodnutí musí padnout do středy odpoledne. Uvidíme také, co se bude dít o víkendu,“ řekl premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci, kde se probíral především koronavirus.

„Přijede hodně lidí ze zahraničí a také z Itálie. Neříkám, že mám nějaký návrh. Musíme to posoudit, budeme o tom jednat,“ dodal předseda vlády. 

Světový pohár v Novém Městě na Moravě je naplánovaný na příští týden od 5. do 8. března. 

Od víkendu je Vysočina aréna uzavřena veřejnosti kvůli přípravám na biatlonový Světový pohár
Od víkendu je Vysočina aréna uzavřena veřejnosti kvůli přípravám na biatlonový Světový pohár

„Od úterka neřešíme po telefonu nic jiného, než koronavirus,“ povzdechl si na tiskové konferenci šéf českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

„Konzultovali jsme to s představiteli IBU i sportovním ředitelem, zda nám vlády závody zruší. Není to o nás, je to o nařízení státních orgánů. V některých věcech je, myslím, ta panika zbytečná, ale vzhledem k tomu, že žijeme v době plné informací a internetu, tak se vše šíří obrovskou rychlostí. Z pohledu organizátora nám nezbývá nic jiného než čekat, co vyvstane a reagovat,“ uvedl šéf českého biatlonu.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud