Romana Barboříková
Premium
10. března 2021 • 14:30

Biatlon řeší budoucnost. Kdo nahradí sběrače medailí? Junioři jsou naděje

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta  – Pardubice 2:1. Domácí se na výhru nadřeli, rozhodl Olatunji
První dojem: Problém Sparty? Střed hřiště. Ryneš a Daněk obstáli, Krasniqi MUSÍ přihrávat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Až v neděli odjede svůj poslední závod kariéry Ondřej Moravec, zůstane po něm v českém biatlonovém týmu velká díra. Nejen lidsky, ale hlavně výsledkově. Vždyť on byl společně s Jaroslavem Soukupem, Michalem Šlesingrem, Veronikou Vítkovou a především Gabrielou Soukalovou tím, kdo v Česku rozpoutal biatlonový boom. Má je kdo nahradit? „Teď se dařilo na juniorském MS. To nám dává naději ve světlou budoucnost,“ řekl sportovní ředitel Ondřej Rybář. Kteří junioři si zaslouží pozornost? A jaký je výhled u žen?Zlato Markéty Davidové na mistrovství světa bylo spásou českého týmu. Bez něj by to moc veselé vystoupení nebylo. Právě čtyřiadvacetiletá sportovkyně je momentálně tahounkou tuzemského biatlonu. Je však jasné, že sama tuto tíhu nést nemůže. I pro ni je tady dobrá zpráva v podobě výsledků českých juniorů na jejich světovém šampionátu, který skončil minulou sobotu.

Konec to byl pro Čechy medailový, když štafeta juniorů ve složení Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získala bronz.

„Dokonce jsem věřil, že kluci ve štafetě vyhrají, Karlos to tam trochu odpálil. Medaile ve štafetě byla i očekávaná, protože tato generace je fakt silná,“ poznamenal šéf biatlonového svazu Jiří Hamza.

Nešlo navíc o jedinou medaili. Ve sprintu se o stříbro postaral o čtyři dny dřív Karlík. „To pro nás byl velký radostný okamžik. Protože v juniorech jsou kluci, kteří by měli doplnit dospělý tým, je to přesně ta generační výměna. Jestliže loni uspěl Jakub Štvrtecký, letos je tam Mikuláš Karlík,“ pochvaloval si sportovní ředitel Ondřej Rybář.

Výsledky českých nadějí na MS juniorů si prohlédněte v GALERII:

Mikuláš Karlík
Mikuláš Karlík

Karlíkovi se na juniorském MS opravdu dařilo, kromě štafety a sprintu byl v elitní desítce také ve vytrvalostním závodu, kde byl šestý, a ve stíhačce skončil osmý. „Navíc se ukázal dobrými výkony i na seniorském mistrovství světa (s Jessicou Jislovou 16. ve štafetě dvojic, byl platným členem mužské štafety), i když to třeba každý tak nevnímal,“ chválil mladíka Rybář. Podle něj je jasné, že na zapracování do dospěláckého týmu bude potřeba nějaký čas.

„V seniorech je to běh na dlouhou trať. Nepovedl se mu první start v Oberhofu, kam přijel relativně narychlo. Ale pak zajel dobrý výsledek ve štafetě. Odjel

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud