Další biatlonový konec kariéry. Veterán má zlato ze ZOH, pětkrát vyhrál MS | iSport.cz
16. března 2021 • 18:53

Další biatlonový konec kariéry. Veterán má zlato ze ZOH, pětkrát vyhrál MS

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vízkova past: Kam se hrabe Csaplárovo 2:0! Nejhorší stav je 2:1
PRVNÍ DOJEM: Jen na střely se nevyhrává, od Slavie se v Izraeli čekalo víc
VŠECHNA VIDEA ZDE

Německý biatlonista Arnd Peiffer ukončil po 13 letech ve Světovém poháru kariéru. Pětinásobný mistr světa a olympijský vítěz z Pchjongčchangu to v úterý oznámil ve zprávě domácího svazu. Z rodinných důvodů už ani neodcestuje na závěrečný podnik sezony do švédského Östersundu. Do sportovního „důchodu“ tak zamířil stejně jako Ondřej Moravec po závodech v Novém Městě na Moravě.„Nebylo to snadné rozhodnutí, ale už mi bylo dlouho jasné, že v této sezoně nastal ideální čas skončit. I letos se mi podařilo zajet dobré závody a je úžasné končit s pocitem, že jste stále konkurenceschopný,“ řekl Peiffer, který ve čtvrtek oslaví 34. narozeniny.

Ještě v únoru přitom získal svou 17. medaili na mistrovství světa, kde byl stříbrný ve vytrvalostním závodě v Pokljuce. Jeho tři roky stará zlatá olympijská medaile z Koreje je pak spjatá i s Čechy, neboť hned za ním dojel ve sprintu druhý Michal Krčmář.

Německý veterán Arnd Peiffer se rozhodl ukončit bohatou kariéru
Německý veterán Arnd Peiffer se rozhodl ukončit bohatou kariéru

Jedenáctý muž aktuálního pořadí SP byl nejen nejstarším německým biatlonistou v týmu, ale rovněž nejvýše postaveným. Poslední z 11 individuálních vítězství získal loni v prosinci v závodě s hromadným startem v Hochfilzenu.

Už před časem se však nechal slyšet, že ho start na čtvrté olympiádě v Pekingu za rok neláká. „Arnd byl nejen tento rok, ale i v těch minulých jedním z našich nejstálejších závodníků. Proto jsme si samozřejmě dovedli představit, že by ve své skvělé kariéře ještě jeden nebo dva roky pokračoval. Na druhou stranu jeho rozhodnutí chápeme. Víme, že k němu nedospěl spontánně, ale už před několika měsíci,“ uvedl sportovní ředitel německého svazu Bernd Eisenbichler.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud