15. ledna 2022 • 15:50

Biatlonisté ve štafetě propadli, stříleli nejhůř ze všech. 5 míst pro ZOH ale mají

1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Tohle z českého pohledu vážně nebyl dobrý závod. Mužská biatlonová štafeta skončila v Ruhpoldingu až osmnáctá, kvarteto ve složení Adam Václavík, Mikuláš Karlík, Jakub Štvrtecký a Michal Krčmář muselo absolvovat hned pět trestných kol. I přesto Češi uhájili desáté místo v žebřičku národů a na olympiádu do Pekingu pojedou v pěti. Závod vyhrálo Rusko.

Podobně jako v páteční štafetě žen se propadl český tým už na prvním úseku. Václavík musel po střelbě ve stoje na tři trestné okruhy a předával na předposledním 23. místě. Karlík se třemi dobitími na stojce dokázal trestnému okruhu vyhnout, Štvrtecký ale přidal další dvě trestná kola a štafeta opět klesla do třetí desítky.

Finišman Krčmář absolvoval svůj úsek s dvěma dobitími a vytáhnul družstvo na osmnácté místo, které obsadilo na den přesně před rokem v Oberhofu. Navzdory nevydařenému závodu se střeleckou bilancí 5+11 udrželo Česko v pořadí zemí pozici, která mužům garantuje pět míst pro olympijské hry v Pekingu. Šanci na reparát budou mít Češi příští víkend v poslední štafetě před OH v Anterselvě.

Rusko zvítězilo s náskokem sedmi sekund před domácím Německem, jež předvedlo skvělou střelbu 0+2. Třetí bylo Bělorusko. Vítězové předchozích dvou štafetových závodů v sezoně Norové byli v oslabené sestavě a po zmatcích na střelnici hned na prvním úseku sedmí.

Světový pohár v Ruhpoldingu zakončí v neděli stíhací závody.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Rusko (Chalili, Serochvostov, Loginov, Cvetkov) 1:11:06,1 (0 tr. okruhů+4 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Rees, Doll, Nawrath) -7,0 (0+2), 3. Bělorusko (Labastov, Lazuski, Vorobej, Smolski) -23,0 (0+6), 4. Itálie -53,7 (0+5), 5. Francie -1:15,0 (1+10), 6. Ukrajina -1:44,9 (0+6), 7. Norsko -2:00,6 (0+10), 8. Švédsko -2:10,6 (1+12), 9. Kanada -2:32,0 (2+12), 10. Švýcarsko -2:51,1 (0+11), ...18. ČR (Václavík, Karlík, Štvrtecký, Krčmář) -5:05,6 (5+12).