27. dubna 2018 • 13:27

Nadějný pár z olympiády se rozpadl, Dušková s Bidařem hledají partnery

Autor:
TOP VIDEA
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Neprohra Opavy na Letné a vítězství Boleslavi ve Zlíně SÁZKAŘSKÉ TIPY: Neprohra Opavy na Letné a vítězství Boleslavi ve Zlíně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na olympiádě v Pchjončchangu zaujali a jejich kanadský trenér Richard Gauthier už je na příštích Hrách v Pchjongčchangu viděl mezi elitou. Z budoucnosti krasobruslařské sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař ale nic nebude. Juniorští mistrové světa dnes oficiálně oznámili konec společných tréninků.Mají za sebou jedenácté místo z mistrovství světa v Miláně nebo čtrnácté z olympiády v Pchjončchangu, kam se dostali navzdory podzimním přetrženým kolením vazům Duškové. Měli mít velkou budoucnost.

„V Pekingu můžou být minimálně do šestého místa. Jsou tak moc mladí a podívejte se, jak se navzdory všem potížím vypořádali s premiérou na Hrách. Příští Hry budou jednoznačně hrami nové generace. Anička s Martinem zatím patří do té úplně nejmladší, ale v Pekingu už budou blízko těm nejlepším,“ řekl jejich kanadský trenér Gauthier po olympiádě.

Teď se však dvojice rozdělila a každý z partnerů usiluje o ustavení nového sportovního páru. Zatímco Anna Dušková bude trénovat převážně v Praze a tomu podřídí i výběr partnera, Martin Bidař chce v novém olympijském cyklu trénovat více v zahraničí. Oba svěřenci trenérky Evy Horklové tak mají rozdílné tréninkové a kariérní záměry.

„Martin je už maturant, a tak se může posunout dál do světa. Já chci skloubit sportovní a studijní povinnosti doma,“ uvedla Anna Dušková.

Pro Martina Bidaře je naopak prioritou častější pobyt v zahraničí. „Cítím, že každá zkušenost, kterou si přivezu z ciziny, hlavně z Kanady, mě může výrazně posunout. Ale chápu Aničku, která musí pořád hodně myslet na to, jak všechno skloubit se studijním plánem,“ říká s tím, že si samozřejmě oba uvědomují rizika budování nového páru.

„Respektujeme rozhodnutí našich reprezentantů. Na jedné straně byli společně velkou nadějí, na straně druhé ale směřují k vytvoření dvou sportovních dvojic, které mohou mít velmi slušnou výkonnost,“ komentovala rozhodnutí Duškové a Bidaře předsedkyně svazu Věra Tauchmanová.

„Je to složitá cesta. Nemusí to vyjít. Ale budeme se snažit případně vytvořené nové dvojice maximálně podpořit,“ uvedl Stanislav Žídek, místopředseda svazu a předseda trenérsko-metodické komise ČKS, pod kterou spadá reprezentace.

První metou je pro krasobruslaře výkonnostní test letos v srpnu. Pokud by chtěli zasáhnout do soutěží již v první půlce sezony, musí se sportovní dvojice představit už sehrané. A to nebude nijak jednoduché.

„Je to samozřejmě krátká doba, ale máme s paní trenérkou vytipovaného partnera a brzy oznámíme, kdo to bude,“ avizovala Dušková.

„Není to soutěž, kdo z nás najde partnera dříve, ale fakt je, že bych chtěl mít jasno zhruba stejně rychle jako Anička,“ doplnil Bidař.

Podle svazu je nutné, aby se obě dvojice představily nejpozději na mistrovství republiky.

„Jinak by se nestihly nominovat na klíčové soutěže a ztratili by celou sezónu,“ vysvětlil Žídek. Dušková s Bidařem si letos vysloužili obdiv za vůli, s jakou se, navzdory mnohým překážkám, nominovali na olympiádu.

„Po půlroce hrůzy v podobě nemocí a zranění, kdy vrcholem bylo přetržení kolenních vazů u Anny, byl téměř zázrak, že se byli schopni připravit během měsíce na olympiádu, dostat se do finále a skončit čtrnáctí,“ hodnotila Tauchmanová. „Výkon byl téměř na hranici jejich maxima. Na seniorském šampionátu, si pak po bodových rekordech vydobyli krásnou jedenáctou pozici. Také proto jim dáváme šanci a čas na hledání nových partnerů.“

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze