Ledecká v SuperG útočila na vítězství. O náskok přišla, udržela TOP 10

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Po návratu ze snowboardu na lyže se Ester Ledecká uvedla v Zauchensee osmým místem ve sjezdu. Dnes je česká obojživelnice znovu v akci, tentokrát při SuperG. S číslem 19 na trati Ledecká chvíli i vedla, po drobných chybách ve druhé půlce trati dojela se ztrátou 6 desetin sekundy na vítěznou Federiku Brignoneovou na devátém místě.

Brignoneová si po prosincovém prvenství v super-G ve Svatém Mořici připsala druhý triumf v sezoně a celkově osmnáctý v kariéře. Zvítězila o čtyři setiny před Švýcarkou Corinne Suterovou. Třetí byla Rakušanka Arine Rädlerová, která vystoupila na stupně vítězů v SP poprvé.

Ledecká zvládla dobře horní část trati a na druhém mezičasu měla na Brignoneovou desetinu sekundy náskok, který po drobných chybách v druhé polovině neudržela. Porazila ale mimo jiné o čtyři setiny úřadující mistryni světa v této disciplíně Švýcarku Laru Gutovou-Behramiovou.

„Jsem moc spokojená. Každý výsledek do desítky se počítá a mám z toho radost,“ řekla Ledecká v nahrávce pro média. Po dojezdu byla sedmá, ale poté se před ni dostaly ještě Francouzka Laura Gaucheová, která skončila poprvé v SP v desítce, a Novozélanďanka Alice Robinsonová.

Italka Sofia Goggiaová skončila ve sjezdu po pádu v sítích, ale superobří slalom jela a obsadila 19. místo. „Bolí mě celé tělo od hlavy k patě, ale je lepší lyžovat než odpočívat,“ uvedla před závodem, v němž zaznamenala nejhorší výsledek v této disciplíně za téměř čtyři roky.

Po dojezdu byla Ledecká sedmá. Poté se před ni dostaly ještě Francouzka Laura Gaucheová, která skončila poprvé v SP v desítce, a Novozélanďanka Alice Robinsonová.

Světový pohár sjezdařek bude pokračovat příští týden sjezdem a super-G v italské Cortině d'Ampezzo 22. a 23. ledna a stejný program je i v německém Garmisch-Partenkirchenu 29. a 30. ledna. Poté už budou následovat olympijské hry v Pekingu, kde bude Ledecká v super-G obhajovat senzační vítězství z Pchjongčchangu a také zlato na snowboardu.