Marie Sehnálková
11. března 2022 • 13:30

Zákulisí týmu Ledecké. Odborník odkryl rizika dvou sportů i mix funkcí

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zpověď Choupenitche před LOH: Jsem na to sám, další Češi, se kterými bych mohl doma trénovat, tu nejsou
Jiné cíle než hattrick a Ligu mistrů mít nemůžeme, říká Rosický před sezonou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Budík zvoní už kolem sedmé, ještě před snídaní totiž chtějí stihnout společnou rozcvičku. Potom sbalí všechny věci a zamíří na svah. Obhlídka trati, další rozcvička, rozježdění... Poslední hodiny před závodem Světového poháru trojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké a jejího fyzioterapeuta Michala Lešáka bývají hektické. „U nás se to nedá srovnat s velkými týmy. Každý se snaží zvládat co nejvíc funkcí,“ popisuje parťák sněhové obojživelnice.V hlavní roli působí jako fyzioterapeut. Ve skutečnosti ale Michal Lešák zastane i mnoho dalších funkcí. „Já a servisák jsme s Ester na startu, abychom tam zajistili všechno, co potřebuje. Občas mě trenéři taky využijou jako kameramana. Bývám někde na svahu a natáčím jízdu,“ jmenuje další nezbytné úkoly, v kterých na něj tým spoléhá.

Na olympiádě v Pekingu suploval mimo jiné i roli tiskového mluvčího. Byl to on, koho česká závodnice vyslala k novinářům poté, co alpskou kombinaci odjela pod analgetiky a necítila se dobře.

„U nás to chodí tak, že se každý snaží pohltit co nejvíc funkcí. Kombinovat neustále snowboard a lyže je fyzicky i psychicky náročné. Náš hlavní úkol je, ulevit Ester od všeho, co se na ni valí,“ vysvětluje specifika práce pro sněžnou obojživelnici.

Kromě Lešáka patří do lyžařského týmu STR také servisman Miloš Machytka a trenéři Tomáš Bank s Franzem Gamperem. Ačkoliv čtyřčlenná sestava v čele s trojnásobnou olympijskou vítězkou dokázala velké věci, jde vůbec o jeden z nejmenších týmů, které se v závodech Světového poháru bije o přední příčky. Například tým olympijské medailistky ve sjezdu Sofie Goggiaové čítá okolo 20 lidí a při focení se tak tradičně jen s potížemi vmáčkne na společný snímek.

„Náš tým se s těmi velkými, které mají například Italové nebo Švýcaři, nedá srovnat. Tam mají závodnice svého tiskového mluvčího, asistenta, několik fyzioterapeutů… Jejich nevýhoda je ovšem

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud