Zabystřan zajel solidně, body mu utekly o tři setiny. Super-G vyhrál Rakušan

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Superobří slalom na Světovém poháru ve Val Gardeně vyhrál Rakušan Vincent Kriechmayr. Jediný český lyžař na startu Jan Zabystřan nenavázal na 20. místo ze čtvrtečního sjezdu. Se startovním číslem 61 ztratil na vítěze 0,96 sekundy a obsadil 32. příčku. Od dalších bodů do hodnocení SP ho dělily tři setiny.

Minimální odstupy byly i v čele pořadí. Kriechmayr si spravil chuť po sedmnácté příčce ve sjezdu a porazil o dvě setiny sekundy krajana Daniela Hemetsbergera. O další setinu zpět byl Švýcar Marco Odermatt, který se díky tomu osamostatnil v čele průběžného pořadí Světového poháru.

Znovu se prosazovali i závodníci s vysokými startovními čísly. Kanaďan Cameron Alexander obsadil se třiašedesátkou sedmu příčku, překvapivý vítěz sjezdu Američan Bryce Bennett se s číslem 62 zařadil na čtrnáctou pozici.

Právě tito dva lyžaři odsunuli Zabystřana mimo bodované pozice. Český reprezentant rozjel závod výborně, ale v závěru ztratil. Může ho těšit alespoň skalp hvězdného Nora Aleksandra Aamodta Kildeho, který se se ztrátu 1,09 sekundy podělil až o 37. příčku.

Na sobotu je do italské Val Gardeny naplánovaný sjezd. Ten by měl uzavřít první zastávku rychlostních disciplín, která v této sezoně SP neskončila zrušením závodů.

SP v sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Muži - superobří slalom: 1. Kriechmayr 1:28,39, 2. Hemetsberger (oba Rak.) -0,02, 3. Odermatt (Švýc.) -0,03, 4. Sarrazin (Fr.) -0,12, 5. Schwarz (Rak.) -0,13, 6. Crawford (USA) -0,15, ...32. Zabystřan (ČR) -0,96.

Průběžné pořadí (po 4 z 41 závodů): 1. Odermatt 220 b., 2. Schwarz 215, 3. Feller (Rak.) 124, 4. Bennett (USA) 118, 5. Kriechmayr 114, 6. Crawford 85, ...64. Zabystřan 11.