Neumannová dluží 21 milionů za autobusy | iSport.cz
2. července 2009 • 16:02

Neumannová dluží 21 milionů za autobusy

Autor: ČTK
Katka má ráda vazby ze suchých květů.
TOP VIDEA
iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi? iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi?
Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku? Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Organizační výbor světového šampionátu v klasickém lyžování v Liberci zatím nezaplatil 21 milionů korun Dopravnímu podniku města Liberce (DPML) za zajištění dopravy v průběhu šampionátu. Splatnost faktury přitom vypršela minulý týden.Podnik se zatím žalobu podat nechystá, příští týden chce jeho vedení jednat s organizátory o splátkovém kalendáři.

Dopravní podnik nasadil do zajištění městské dopravy v době šampionátu všech 118 autobusů a 67 tramvají, které vlastní. Dopravu ve městě navíc posílilo 16 autobusů i s řidiči z Jablonce nad Nisou a Mladé Boleslavi.

Od 16. února do 1. března platil ve městě nový jízdní řád, městská doprava byla zdarma a autobusy a tramvaje jezdily mnohem častěji. Nezaplacená faktura představuje zhruba pět procent ročních výnosů podniku.

Dopravní podnik není jediný, kdo zatím nedostal zaplaceno. Organizátoři dluží také 8,75 milionu korun Technické univerzitě za pronájem vysokoškolských kolejí a tamní menzy. "Máme připravenou žalobu, ale zatím s jejím podáním vyčkáváme," řekla mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková.

Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová před týdnem v Liberci odhadla dluhy vůči dodavatelům na 70 až 100 milionů korun. Výbor počítal s rozpočtem kolem 594 milionů, náklady však byly nakonec o 30 milionů vyšší a příjmy o 86 milionů nižší. Jen silná koruna vůči euru připravila organizátory o 35 milionů korun v příjmech.

Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na únorový šampionát více než dvě miliardy korun. Jeho financování má na žádost ministerstva školství prověřit finanční úřad.

Témata:  sport, liberec, dpml, ms2009
 
Články odjinud


Články odjinud