Nová výzva pro Jiroutka. Po konci u české reprezentace povede Francii | iSport.cz
2. června 2020 • 15:14

Nová výzva pro Jiroutka. Po konci u české reprezentace povede Francii

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Procházka je po velkolepé premiéře v UFC zpátky v Praze
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý trenér českých skokanů na lyžích David Jiroutek povede od nové sezony mužskou francouzskou reprezentaci. Sedmačtyřicetiletý kouč podepsal v novém působišti dvouletou smlouvu do konce olympijské sezony 2021/22. Se svými svěřenci se poprvé sešel v pondělí v Courchevelu.Francouzské skokany měl původně trénovat Rakušan Heinz Kuttin, ale v polovině května z ústní dohody couvl kvůli nabídce od německých sdruženářů. Úsek skoku a severské kombinace následně vypsal výběrové řízení a podle listu L'Équipe si z deseti nabídek vybral Jiroutka.

„Je zvyklý na práci s nižším rozpočtem, jako je to u nás. Jeho svěřenci se už dostali na stupně vítězů ve Světovém poháru,“ řekl časopisu Nordic šéf francouzských skokanů a sdruženářů Jérome Laheurte.

Co říkáte na změnu trenéra Davida Jiroutka? Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>

Bývalý skokan Jiroutek vedl český národní tým poprvé v letech 2009-14 a poté od roku 2018 do letošního ledna, kdy byl kvůli špatným výsledkům odvolán. Mezitím působil v Rusku.

Ve Světovém poháru bude Jiroutek dalším českým hlavním koučem u zahraničního výběru po Michalu Doležalovi, jenž trénuje silný tým Polska. Z Francouzů se v uplynulé sezoně představil v SP jen mladý Mathis Contamine, který se do žádného závodu nekvalifikoval.

České skokany povede od příštího ročníku jako šéftrenér František Vaculík.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana, deník Sport, úterý 2. června

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud