Northug opět provokoval. Všechny předjel a v cíli ukázal dlouhý nos | iSport.cz
21. listopadu 2011 • 13:56

Northug opět provokoval. Všechny předjel a v cíli ukázal dlouhý nos

Autor: nit
Peter Northug si neodpustil posměšné gesto.
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Norské městečko Sjusjøen si čeští fanoušci pamatují podle slavného rozhovoru dálkového běžce Stanislava Řezáče z minulé sezony. O víkendu městečko dvacet kilometrů od Lillehammeru proslavil Nor Petter Northug svým dalším skandálním finišem.Šůšň? Nad slavným slovem Stanislava Řezáče se na jaře usmívala celá republika, nešlo ovšem o zkomoleninu vyčerpaného sportovce. Norské středisko Sjusjøen opravdu existuje, o víkendu v něm začal Světový pohár v běžeckém lyžování a o hlavní show se opět postaral rozpustilý Nor Petter Northug.

Před cílem nedělní štafety se podle svého zvyku opět držel v závětří, aby v rovince zaútočil a na poraženého Švéda Calle Halfvarssona udělal v cíli dlouhý nos. „To není pěkné,“ postěžoval si švédský televizní expert Anders Blomquist podle norského deníku Dagbladet.

Švédové jsou na Northugovy skopičiny už alergičtí. Ještě pořádně nestrávili vztek z podobného kousku na jarním mistrovství světa v Oslu, kde Northug s vědomím náskoku uličnicky počkal na švédského finišmana Marcuse Hellnera a poté projel vítězně do cíle bokem.

„Petter má vždycky v zásobě spoustu triků. Takový prostě je. Dává do toho svoji osobnost a pro lyžování je to dobře,“ komentoval to podle Dagbladetu smířlivěji Blomquistův kolega a bývalý slavný závodník Per Elofsson.

Závěr štafetového závodu. Na Northugovo gesto se podívejte v čase 2:38

Švédská média nicméně přišla s titulky jako „Northugovo nafoukané vítězné gesto“ nebo „Northug zesměšnil štafetu“.

Northug vysvětlil, že své gesto udělal kvůli prohrané sázce. Manažer norského týmu Vidar Løfshus si jen povzdechl: „Petter si dělá, co chce. Dělá show.“
Poražený Švéd Halfvarsson z toho nedělá vědu. „Je to v pohodě,“ reagoval.

 
Články odjinud


Články odjinud