Z generálky dvě stříbra. Bauer byl v Muoniu druhý i na patnáctce

Lukáši Bauerovi vyšla generálka na Světový pohár. Ve finském Muoniu byl dvakrát druhý
Lukáši Bauerovi vyšla generálka na Světový pohár. Ve finském Muoniu byl dvakrát druhý Zdroj: Sport
ČTK
Lyžování
Začít diskusi (0)

Běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel v Muoniu v závodu FIS, generálce na Světový pohár, který začne příští týden, druhý i na volné patnáctce. Český běžec prohrál pouze s Finem Mattim Heikkinenem.

Bauer, který ve Finsku skončil v sobotu druhý na klasické desítce, zaostal za Heikkinenem o deset vteřin. Třetí skončil stejně jako o den dříve Němec Jen Filbrich.

Z dalších českých běžců obsadil Jiří Magál 16. místo, o dvě pozice za ním skončil Dušan Kožíšek a Ondřej Horyna byl klasifikován na 36. příčce. Ženskou volnou desítku vyhrála Polka Justyna Kowalczyková, Eva Vrabcová-Nývltová nestartovala.

V Beitostölenu se poslední test před začátkem sezony SP nevydařil Noru Petteru Northugovi, který skončil na klasické patnáctce až čtyřiadvacátý. Vyhrál jeho krajan Chris Andre Jespersen.

Ve švédském Gällivare, kde Světový pohár za týden začne, vyhrál 15 km volnou technikou držitel křišťálového glóbu Dario Cologna ze Švýcarska.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů