20. ledna 2013 • 16:16

Sdruženář Churavý si vylepšil sezonní maximum v SP na 17. místo

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

V druhém závodu Světového poháru sdruženářů v Seefeldu bodoval z českého tria jen Pavel Churavý a sedmnáctým místem si vytvořil maximum v dosavadní sezoně. Tomáš Slavík doběhl čtyřicátý, Miroslav Dvořák hned za ním. Stejně jako v sobotu zvítězil německý mistr světa z roku 2011 Eric Frenzel a vybojoval pátý triumf v kariéře.

Churavý poprvé v sezoně pronikl do první dvacítky a základ položil desátým místem po skoku. V běhu dosáhl 24. času a cílem proběhl se ztrátou 57 sekund za vítězem, přičemž daleko za sebou nechal i nejlepšího skokana dne Haavarda Klemetsena z Norska.

Slavík se ve stopě propadl z 19. místa, Dvořák po nepovedeném skoku (35.) v běhu neútočil. Česká jednička se vrátila v celkové klasifikaci z 11. na 13. místo, na kterém víkend v Seefeldu začínala.

Frenzel byl po skoku sedmý a do cíle dorazil jako první s třísekundovým náskokem na oba nejrychlejší běžce startovního pole. Ve fotofiniši Nor Mikko Kokslien porazil Taylora Fletchera z USA, který se na pódium vyšvihl z 24. pozice po skoku.

V čele SP je nadále Francouz Jason Lamy Chapuis, ale po víkendu se jeho náskok na Magnuse Moana z Norska snížil na 19 bodů. Třetí je Frenzel.

Výsledky závodu SP v severské kombinaci v Seefeldu: 1. Frenzel (Něm.) 25:19,9, 2. Kokslien (Nor.), 3. Fletcher (USA) oba -2,9, 4. Edelmann (Něm.) -28,8, 5. Gruber (Rak.) -30,3, 6. Moan -35,4, 7. Graabak (oba Nor.) -48,1, 8. Kircheisen -48,5, 9. Riessle (oba Něm.) -48,7, 10. Runggaldier (It.) -49,0, ...17. Churavý -57,4, 40. Slavík -2:59,4, 41. Dvořák (všichni ČR) -3:12,4.

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 17 závodů): 1. Lamy Chappuis (Fr.) 527 b., 2. Moan 508, 3. Frenzel 474, 4. Gruber 378, 5. Kokslien 361, 6. A. Watabe (Jap.) 351, ...13. Dvořák 187, 32. Churavý 34, 38. Slavík 24.

Německý mistr světa z roku 2011 Eric Frenzel vyhrál i v neděli závod Světového poháru sdruženářů v Seefeldu