Super-G v Ga-Pa vyhrála Weiratherová, Mazeová překonala rekord | iSport.cz
1. března 2013 • 14:27

Super-G v Ga-Pa vyhrála Weiratherová, Mazeová překonala rekord

Autor: ČTK
Weiratherová měla v cíli náskok 12 setin.
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Superobří slalom Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu vyhrála Tina Weiratherová z Lichtenštejnska před dvojicí adeptek na malý křišťálový glóbus. O 12 setin porazila mistryni světa a nejlepší sjezdařku sezony Slovinku Tinu Mazeovou i další americkou favoritku Julii Mancusovou. Prvním vítězstvím v kariéře Weiratherová napodobila slavné rodiče a do společné sbírky přidala jubilejní čtyřicáté prvenství.Mazeová díky druhému místu a 80 bodům navýšila svůj zisk v sezoně už na 1924 bodů a má na dosah překonání rekordu Hermanna Maiera. Rakouská legenda před 13 lety zakončila sezonu SP s rovnými dvěma tisíci body, slovinská hvězda má před sebou ještě osm závodů. Na rozdíl od nedávného MS ve Schladmingu však Mazeová našla přemožitelku. Třiadvacetiletá Weiratherová po šesti pódiových umístěních stála poprvé nejvýše.

"Po 74 závodech konečně vítězství," ulevila si mladá Lichtenštejnka, dcera bývalých lyžařských šampionů Hartiho Weirathera a Hanni Wenzelové. Ta vyhrála v kariéře 33 závodů SP, její manžel šest. Jejich dceři pokazily dvě sezony vážné problémy s koleny, až dnes se dočkala. Navíc před zraky rodičů.

"Ani jsem nevěděla, že mají přijet. Je to překvapivá návštěva," prozradila. "Nemůžu uvěřit, že se to povedlo. Není lehké se dostávat ode dna," dodala Weiratherová. Stejný odstup 12 setin jako Mazeová měla v cíli Mancusová, která nadále na Mazeovou v pořadí disciplíny ztrácí 65 bodů. Super-G jsou na programu ještě dvě, další hned v neděli opět v Ga-Pa.

Devětadvacetiletá Mazeová i dnes přepisovala historii. Už jistá celková vítězka SP se jako první sjezdařka dostala už podevatenácté v jedné sezoně na stupně vítězů. Překonala tím bilanci Pernilly Wibergové ze Švédska a právě Wenzelové. "Když je člověk v takovém laufu, pak jde zdánlivě všechno hladce. Je to neuvěřitelná sezona," řekla Mazeová.

Metu 2000 bodů může pokořit už v sobotním sjezdu v Garmischi. Klára Křížová na body nedosáhla, skončila na 33. místě se ztrátou tří sekund a tří setin na vítězku. Od bodované třicítky ji dělilo 83 setin.

 
Články odjinud


Články odjinud