Schlierenzauer vyhrál v Lillehammeru a už znovu vede Světový pohár

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer vyhrál závod Světového poháru v Lillehammeru a po druhém vítězství za sebou se dostal do čela seriálu. Jediný Čech v závodu na středním můstku Jakub Janda nepostoupil z 35. místa do druhého kola.

Třiadvacetiletý Schlierenzauer vyhrál minulý týden v Kuusamu a celkové pořadí vede přesto, že do úvodního závodu sezony v Klingenthalu odmítl kvůli nebezpečným povětrnostním podmínkám nastoupit. Obhájce celkového prvenství v SP si dnes připsal 52. triumf v kariéře.

Základ k pátému vítězství v Lillehammeru položil Schlierenzauer v prvním kole, v němž jako jediný překonal o 5,5 metru stometrovou hranici. Z osmibodového náskoku mírně v druhém kole ztratil, přesto druhého Japonce Taku Takeučiho porazil bezpečně o pět bodů.

Na třetím místě skončil při debutu v olympijské sezoně Němec Richard Freitag, jenž má za sebou desetitýdenní pauzu kvůli zlomené kůstce v noze.

Pětatřicetiletý vítěz Světového poháru z roku 2006 Janda dostal za skok 89 metrů v prvním kole 121,1 bodu a od postupové třicítky ho dělilo 2,2 bodu. Zbývající Češi neprošli páteční kvalifikací.

V neděli se v Lillehammeru bude skákat na velkém můstku.