V Bischofshofenu postupují tři čeští skokani, nejlepší byl Matura | iSport.cz
5. ledna 2015 • 18:13

V Bischofshofenu postupují tři čeští skokani, nejlepší byl Matura

Autor: ČTK, iSport.cz
Matura skončil dvanáctý, postupují tři Češi
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři čeští skokani na lyžích budou v úterý závodit v posledním podniku Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu. Nejlepším z Čechů byl nečekaně Jan Matura, který předvedl 130 metrů a obsadil dvanácté místo. Jakožto třetí muž průběžného pořadí Světového poháru měl účast v závodě jistou Roman Koudelka, v kvalifikaci dvaadvacátý, postoupil také Jakub Janda.Kvalifikaci vyhrál domácí Michael Hayböck, vedoucí muž Světového poháru, před krajanem Stefanem Kraftem, který průběžné vede Turné. Třetí byl Nor Anders Jacobsen. Hayböck bude skákat proti Simonu Ammannovi ze Švýcarska, který kvalifikaci tradičně vynechal.

Koudelka už před závodem v Bischofshofenu hovořil o tom, že mu tamní můstek nesedí, a v kvalifikaci to v mírném zadním větru potvrdil. Dvaadvacáté místo znamená, že v boji o postup do druhého kola se střetne se Slovincem Nejcem Dežmanem.

Maturovým soupeřem v k.o. souboji v úterý bude Fin Anssi Koivuranta. Janda figuroval na děleném 46. místě a velmi těžkým protivníkem pro něj v prvním kole bude zkušený Noriaki Kasai z Japonska.¨

 
Články odjinud


Články odjinud