Šárka jede! Strachová vybojovala v deštivém Mariboru další bronz

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Česká lyžařka Šárka Strachová má po bronzovém mistrovství světa skvělou formu. Ve slalomu Světového poháru v Mariboru skončila opět třetí, když nestačila jen na suverénní Američanku Shiffrinovou a o pouhé dvě setinky zaostala za Slovenkou Veronikou Velez-Zuzulovou.

Strachové patřilo po prvním kole druhé místo. "Měla jsem dobrý pocit, možná šlo jet ještě s větším rizikem, protože ten slalom byl celkem jednoduše postavený, ale i tak jsem byla s tou jízdou spokojená," uvedla na své facebookové stránce.

V druhém kole v deštivém počasí trať postupně měkla a zpomalovala, zejména ve spodní části, kde také česká slalomářka ztratila průběžné vedení z mezičasů. Se Zuzulovou prohrála o dvě setiny, devatenáctiletá mistryně světa Shiffrinová nakonec měla více než sekundový náskok, i když v druhém kole zajela až dvanáctý čas.

Nejlepší tři ženy slalomu SP v Mariboru: zleva třetí Veronika Velez-Zuzulová, vítězná Mikaela Shiffrinová a bronzová Šárka Záhrobská

Strachová se v této sezoně SP probojovala na stupně vítězů podruhé, v kariéře celkově pojedenácté. V prosinci byla ve slalomu v Kühtai druhá. "Samozřejmost to určitě není, nevím, jestli se na to dá zvyknout. Vždycky to je krásný pocit. Já jsem měla dlouhou pauzu od pódia, takže si to vychutnávám plnými doušky," vyloučila Strachová, že by jí stupně vítězů mohly zevšednět.

Týden po světovém šampionátu v Beaver Creeku byl pro Strachovou náročný. "Je pravda, že jsem ještě trochu unavená a těším se, že si trochu odpočinu. Podmínky dneska byly náročné, v prvním kole to ještě šlo, ten déšť nebyl tak hustý a jak začalo pršet až někdy kolem deváté, tak ta trať dobře držela. Druhé kolo to ale byla už průtrž, ale lepší než kdyby sněžilo," uvedla.

Shiffrinová se po třináctém triumfu v SP dostala do čela slalomářského pořadí, dosud vedoucí Švédka Tina Hansdotterová na ni ztrácí 30 bodů. Strachová se dva slalomy před koncem ročníku posunula na páté místo. Celkově vede SP dál Slovinka Tina Mazeová, i když před domácími fanoušky nedokončila druhou jízdu.

Kateřina Pauláthová, která si v sobotním obřím slalomu připsala první body v sezoně, obsadila 50. místo. Na postupující třicítku ztratila téměř dvě vteřiny.

SP ve sjezdovém lyžování v Mariboru

Ženy - slalom

1. Shiffrinová (USA) 1:39,12 (48,58+50,54), 2. Velez-Zuzulová (SR) -1,03 (49,90+50,25), 3. Strachová (ČR) -1,05 (49,26+50,91), 4. Lösethová (Nor.) -1,17 (50,14+50,15), 5. Dürrová (Něm.) -1,22 (49,91+50,43), 6. Holdenerová (Švýc.) -1,25 (50,33+50,04), 7. Zettelová -1,33 (50,59+49,85), 8. B. Schildová (obě Rak.) -1,40 (49,46+51,06), 9. Hansdotterová -1,55 (49,50+51,17), 10. Säfvenbergová (obě Švéd.) -1,72 (50,78+50,06), ...50. Pauláthová (ČR) 53,10.

Průběžné pořadí slalomu (po 7 z 9 závodů): 1. Shiffrinová 479, 2. Hansdotterová 449, 3. Mazeová (Slovin.) 374, 4. Zettelová 316, 5. Strachová 271, 6. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 269, ...46. Dubovská (ČR) 9.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Mazeová 985, 2. Fenningerová (Rak.) 901, 3. Shiffrinová 750, 4. Vonnová (USA) 646, 5. Rebensburgová (Něm.) 533, 6. Zettelová 526, ...19. Strachová 271, 100. Dubovská a Křížová (ČR) obě 9, 108. Pauláthová 5.